عملیات آزاد سازی فلوجه ادامه دارد و در ناحیه الصقلاویه در شمال نیروهای عراقی پیشروی کردند و استحکامات داعش را درهم شکستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه السومریه، منابع وابسته به نیروهای مردمی عراق اعلام کردند: نیروهای مردمی و امنیتی به پیشروی به سوی مرکز ناحیه الصقلاویه ادامه می دهند.نیروها جاده مواصلاتی الصقلاویه به فلوجه را قطع کرده اند و در حال پیشروی به داخل این ناحیه برای آزادی آن هستند.

این منابع بیان کردند: نیروها یک کیلومتر تا مرکز الصقلاویه در شمال فلوجه فاصله دارند و به پیشروی خود از پل الکرمه در غرب الصقلاویه و نیز محور جنوب شرقی ادامه می دهند و در روستای خلف السلطان استحکامات دفاعی دشمن را درهم شکسته اند و خسارات و تلفات سنگینی به داعش وارد کرده اند.

به گفته این منابع نیروی هوایی عراق مراکز تجمع داعش را در جنوب روستای خلف السلطان هدف قرار داده است و نیروهای مردمی به کرانه رود فرات در جنوب شرق الصقلاویه رسیده اند.

این منابع افزودند: نیروهای مردمی و امنیتی امروز قریب به ۲۰۰ خانواده را از الصقلاویه خارج کرده اند.در هنگام خروج این خانواده ها یکی از داعشی هایی که در میان خانواده ها مخفی شده بود خود را وسط آنها منفجر کرد که بر اثر آن شماری کشته و زخمی شدند.

به گفته این منابع، نیروهای عراقی به امن کردن راهها و گذرگاهها برای خانواده هایی که از داعش فرار می کنند ادامه می دهند.

داعش در حال زوال

منابع وابسته به نیروها مردمی گزارش دادند: نیروهای مردمی مواضع داعش در اطراف رود فرات را هدف قرار داده اند.داعش در حال عقب نشینی است و صدها کیلومتر از اراضی تحت اشغال خود را از دست داده است.مناطق اطراف فلوجه تقریبا آزاد شده است و آزاد سازی شهر نزدیک است.

عملیات با تمام توان ادامه دارد

هادی رزیج فرمانده پلیس الانبار گفت: عملیات فلوجه با تمام قدرت ادامه دارد و آنچه درباره توقف این عملیات از سوی برخی رسانه ها منتشر شده، بی اساس است.این نبرد تا پیروزی ادامه خواهد داشت.نیروها عراقی اعم از ارتش و پلیس و مبارزه باتروریسم بر اطراف شهر مسلط شده اند و آماده حمله به شهر هستند.

هلاکت ۶۷ تکفیری در درگیری های شمال فلوجه

منابع وابسته به پلیس گزارش دادند: نیروهای پلیس موفق به هلاکت ۶۷ داعشی که در میان آنها هشت تک تیرانداز خارجی وجود داشت در جریان درگیری های محورهای ناحیه الصقلاویه در بیست کیلومتری شمال فلوجه شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی موفق به انهدام ۲۳ مرکز وابسته به داعش شدند و ۲ کیلومتر از سه محور به سوی مرکز ناحیه الصقلاویه پیشروی کردند.

یورش داعش در البوهوی ناکام ماند

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: تروریست های داعش به نیروهای امنیتی در منطقه البوهوی در جنوب فلوجه یورش بردند که به دنبال آن درگیری شدیدی میان نیروهای عراقی و داعشی ها رخ داد.

وی افزود: در این درگیری ها ۲۷ داعشی کشته شدند و تلفات و خسارات سنگینی به آنها وادار شد و تروریست های تکفیری مجبور به فرار شدند.