سنندج – امام جمعه سنندج ضمن تبریک ایام ماه ربیع الاول گفت: سیره و زندگی حضرت رسول اکرم (ص) بهترین الگو برای مسلمانان به شمار می رود.

به گزارش شیعه پرس؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، بیان کرد: ماه مبارک ربیع الاول یکی از ماه های عزیز در پیش مسلمانان است و همه ما باید عزت و احترام این ماه را رعایت کنیم.

وی ضمن اشاره به مناسبت های مهم اسلامی و دینی ماه مبارک ربیع الاول، بیان کرد: ایام ماه ربیع میلاد حضرت محمد می باشد و همه ما به عنوان مسلمان باید احترام ویژه ای در این ماه داشته باشیم.

وی ضمن تأکید بر لزوم توجه به سیره و زندگی حضرت رسول اکرم (ص) در عصر حاضر از سوی همه مسلمانان یادآور شد: زندگی آن حضرت بهترین الگو برای مسلمانان به شمار می رود.

امام جمعه سنندج با اشاره به برگزاری مراسم های مولودی در استان کردستان، افزود: برگزاری این مراسم ها و حضور پرشور مردم در آنها یکی از ضرورت های اصلی در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به دشمنی‌های متعدد بر علیه دین مبین اسلام، گفت: مقابله با دین مبین اسلام از زمان پیامبر اکرم (ص) نیز وجود داشته و امروز نیز این دشمنی ها ادامه دارد.

ماموستا خدایی گفت: دشمنی یهود با دین مبین اسلام سالهاست که وجود دارد و ما باید در مقابل توطئه های کنونی دشمنان نیز آگاه و هوشیار بوده و در مقابل این دسیسه ها ایستادگی کنیم.

بیشتر بخوانید.....
سربازان گمنام امام زمان (عج) بازوان قدرتمند نظام و ولایت هستند

وی بر خدمت رسانی به مردم از سوی مسئولان و مدیران تاکید کرد و افزود: فقر عامل یکی از آسیبهای اجتماعی است و به همین دلیل باید این بخش به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه سنندج اظهار داشت: کمیته امداد و سایر نهادهای خدمت رسان باید در راستای ریشه کن کردن فقر و سایر مشکلات این چنین اقدام کرده و مردم نیز در این مسیر مشارکت داشته باشند.

قبل از خطبه های امروز نماز جمعه سنندج مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز به عنوان سخنران، گزارشی از فعالیت های این نهاد را ارائه کرد.