قم – همزمان با سالروز قیام خونین ۱۵خرداد سال ۴۲ مردم همیشه در صحنه و انقلابی قم با برگزاری راهپیمایی، یاد و خاطره این روز را گرامی داشتند.

به گزارش پرس شیعه؛ مردم شهیدپرور و انقلابی قم قبل از ظهر شنبه همزمان با سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با تجمع در بیت قدیمی امام خمینی (ره) راهپیمایی حماسی خود را آغاز و از میدان روح الله به سمت حرم حضرت معصومه (س) با سر دادن شعارهای انقلابی حرکت کردند و یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی و ۱۵ خرداد را گرامی داشتند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان استان، نیروهای مسلح و سپاه پاسداران و پیشکسوتان نهضت امام خمینی(ره) برگزار شد، با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

مردم انقلابی قم همچنین در طول مسیر با سر دادن شعارهایی چون «لبیک یا خامنه‌ای؛ لبیک یا حسین است» ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل، طبعیت قاطع خود از منویات مقام معظم رهبری را اعلام کردند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده مقام معظم رهبری در استان مرکزی و امام جمعه اراک در پایان این راهپیمایی در حرم حضرت معصومه(س) سخنرانی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) از ۱۵ خرداد سال ۴۲ آغاز شد و با پشتیبانی مردم به پیروزی رسید، گفت: پیوند مردم با امام راحل در ۱۵ خرداد افزایش چشمگیری یافت و امروز نیز پس از ۵۳ سال شاهد آثار و برکات این قیام هستیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نطام در ادامه با اشاره به دشمنی آمریکا و اسرائیل و داعش و آل سعود با نظام اسلامی، گفت: در مبارزه با دشمن نباید غفلت کنیم و باید همواره هوشیار باشیم.