در پی درگیری میان حامیان و مخالفان دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شهر سن خوزه، اوباما این اقدامات خشونت بار را مغایر با روح دموکراسی خواند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در خصوص اقدامات خشونت آمیز در جریان رقابتهای انتخاباتی بویژه علیه حامیان نامزد جمهوریخواه و میلیاردر آمریکایی- دونالد ترامپ- هشدار داد.

اوباما با اشاره به درگیری صورت گرفته میان طرفداران و مخالفان دونالد ترامپ در شهر سن خوزه گفت که این اقدامات با دموکراسی مورد ادعای آمریکا همخوانی ندارد. وی بر این نکته پای فشرد که تظاهرات مسالمت آمیز در برابر اقدامات خشونت بار از قدرت بیشتری برخوردارند.

گفتنی است که روز پنجشنبه در شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا، حامیان «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی مخالفان وی مورد حمله قرار گرفتند. گزارشها حاکی از آنست که مخالفان ترامپ به سوی این افراد تخم مرغ، بطری و غذا پرتاب می کردند.

لازم به ذکر است که نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در جریان رقابتهای انتخاباتی به دلیل اظهارات جنجالی خود در ارتباط با مهاجران، مکزیکی تبارها، مسلمانان و زنان مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته است.