امام جمعه قفول بحرین، حکم جدید حبس دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی را عامل افزایش بحران در این کشور عنوان کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید عبد الله الغریفی از علمای بحرین در خطبه های نماز جمعه روز گذشته مسجد امام صادق(ع) شهر قفول، حبس شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی را ادامه بحران در این کشور توصیف کرد.

وی گفت: با کمال تأسف خبر افزایش حکم حبس شیخ علی سلمان را دریافت کردیم. این مساله سبب پیچیده تر شدن اوضاع سیاسی و امنیتی بحرانی کنونی بحرین و منطقه می شود. امیدوار بودیم دولت در راستای کاهش بحران و تنش فعالیت کند نه افزایش آن.

آیت الله غریفی با اشاره به ویژگی های دبیرکل جمعیت الوفاق تصریح کرد: شخصی نظیر شیخ علی سلمان با حمایت گسترده مردمی، تاریخ سیاسی مسالمت آمیز و مواضع معتدل که همه فعالان منصف سیاسی و حقوقی و همچنین سازمان های بین المللی به آنها اذعان دارند، وزنه ای سنگین و تاریخی به شمار می آید.

این عالم بحرینی ادامه داد: جایگاه شیخ علی سلمان و سایر نمادهای سیاسی و ملی با هر بهانه و توجیهی در زندان نیست. آنان باید در صحنه حضور داشته باشند تا نقش خود را در خدمت به اهداف وطن به صورت آزادانه انجام دهند.

وی خاطرنشان ساخت: حضور شیخ علی سلمان و سایر نمادهای دینی و سیاسی در زندان به معنای ادامه بحران در بحرین است؛ بحرانی که با اقدامات صحیح و اصلاح طلبانه حل و فصل خواهد شد.

گفتنی است شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین که به ۴ سال حبس محکوم شده بود، بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر به ۹ سال افزایش یافت.