یک تحلیلگر مصر با اشاره به اینکه ترامپ اتهام علیه بن سلمان را در قتل خاشقجی رد کرده به اهداف وی و برنامه ای که برای عربستان دارد، پرداخته است.

به گزارش شیعه پرس، محمد الریس استاد دانشگاه و تحلیلگر مصری امور آمریکا درباره موضع گیری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی هدف ترامپ را رد آنچه سیا علیه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان گفته بود، دانست.

وی افزود: ترامپ از این فرصت بهره برداری کرد و به شکل تلویحی امکان اتهام رسمی آمریکا ضد محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را مطرح کرد و این تهدید آمیخته با رد بود و ترامپ وی را تبرئه نکرد اما طرح اتهام علیه وی را زودهنگام می داند.

الریس تاکید کرد: آمریکا به باج گیری از عربستان ادامه می دهد و این فرصتی برای رئیس جمهور آمریکا برای انتقام گیری آرام از شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است که جواب ترامپ هنگامی که گفته بود در ازای حمایت از عربستان پول می خواهد را داده بود مبنی بر اینکه سعودی ها سلاح از آمریکا می خرند نه امنیت.

این کارشناس مصری افزود: مرحله آتی شاهد مواضع باج گیرانه بیشتری از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این امید که عربستان را به این اصل که عربستان در ازای حمایت آمریکایی ها از خود باید پول بدهد، وادار کند و این موضوعی است که قبلا ترامپ در برابر هزاران آمریکایی و در برابر دوربین ها گفته است.

بیشتر بخوانید.....
آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد