معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: دانشگاه‌های افسری ارتش مهد پرورش و تربیت فرماندهان و مدیران آینده ارتش بوده و از اهمیت بسیار بالایی درحوزه تامین امنیت کشور برخوردار هستند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در اولین همایش هم‌افزایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندهان و مسوولین دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشگاه امام علی(ع)، گفت: دانشگاه‌های افسری ارتش فرماندهانی را تربیت می‌کنند تا آمادگی برای مقابله با تهدیدات روز و آینده را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیشترین توجه تهدیدات آینده به علم و فناوری است، افزود: آمادگی رزمی، ارتقای توانمندی و بازدارندگی ما باید در این مسیر هدفمند صورت گیرد؛ تربیت و آموزش در کنار هم در دانشگاه‌های افسری ارتش مورد توجه است و در این راستا برنامه های مطلوبی در دستور کار قرار گرفته است.

امیر دریادار سیاری گفت: آموزش‌های رزمی در کنار آموزش‌های علمی، جوانانی را تربیت می کند تا جوابگوی تهدیدات روز و آینده باشند و بتوانند بازدارندگی را به نمابش بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر توان رزمی و بازدارندگی نیروهای مسلح بالا باشد هیچ دشمنی به خود اجازه نخواهد داد تا چشم طمعی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: آمادگی رزمی و توان دفاعی بالا برای مقابله با تهدیدات و حفظ انقلاب اسلامی بسیار لازم است و در این راستا باید در حوزه نیروی انسانی به ویژه در زمینه تقویت و  آمادگی رزمی برنامه‌های مطلوبی طرح ریزی کنیم.

گفتنی است، نمایندگان مجلس نیز در این همایش، بر حمایت همه جانبه در راستای ارتقای توان آموزشی و تربیتی در دانشگاه افسری امام علی (ع) تاکید کردند.

بیشتر بخوانید.....
حضور نیروهای امدادی سپاه تا زمان لازم در مناطق سیل زده لرستان