وی گفت: نخبگان و فرهیختگان جامعه باید در عرصه اطلاعات نهایت همکاری ها را داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمود علوی در نخستین همایش ملی تحلیل های اطلاعاتی که صبح امروز در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رهبر انقلاب بر مردم پایه بودن کار دستگاه های اطلاعاتی تاکید دارند. همواره دستگاه های اطلاعاتی در همین زمینه اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: بستر حضور و نقش مردم را باید دستگاه های اطلاعاتی فراهم کنند. نقش مردم فقط به ارائه سلسله گزارش خلاصه نمی شود بلکه نخبگان هم در این زمینه باید حضور یابند.

حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه نخبگان و فرهیختگان جامعه که از بلوغ و نبوغ کافی برخوردارند باید در عرصه اطلاعات نهایت همکاری ها را داشته باشند تا کار اطلاعاتی دانش بنیان با همکاری آنان شکل بگیرد گفت: امروز اولین همایش درباره روش های علمی تحلیل اطلاعات برگزار شد که با استقبال خوبی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه ۳۰ مرکز مختلف در این همایش حضور یافتند تصریح کرد: بیش از ۲۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شده و ۱۵۰ مقاله نیز پذیرفته شده است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اهمیت روش های علمی تحلیل های اطلاعاتی وقتی محقق می شود که از علوم مختلف بهره ببریم و در تضارب آرا راهکارهای مناسب و کم هزینه برای مقابله با بحران ها را ارائه کنیم.

وی افزود: از زمانی که وزارت اطلاعات کار خود را آغاز کرد امام راحل (ره) آن را اطلاعات ۳۶ میلیونی اعلام کرد، یعنی همه مردم در عرصه اطلاعات اثرگذار بودند امروز ما می گوییم که اطلاعات ۸۰ میلیونی.