شهر ری – نشست فصلی ائمه جماعات و روحانیون شهرری در آخرین روزهای ماه مبارک شعبان و با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰، حجت الاسلام جواد صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در جمع روحانیون شهرری گفت: شهرداری تهران در حوزه دین به گونه ای وارد شده است که هیچ وزارتخانه و نهادی این گونه عمل نکرده است.

صادق زاده با اشاره به اینکه در سال ۹۴، ۴۲ میلیارد تومان به مساجد و حوزه های علمیه تهران کمک شده است، افزود: در اعتکاف ماه رجب نیز ۴۰۰ مسجد در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران حمایت شدند تا شهروندان در شرایط بهتری به انجام فریضه های دینی بپردازند.

رئیس فعالیت های دینی شهرداری تهران نمایشگاه شهر آفتاب و موزه دفاع مقدس را به عنوان پروژه های اثرگذار برشمرد و ادامه داد: از ائمه جماعات انتظار داریم در جمع شهروندان در خصوص دو موضوع ترویج فرهنگ صحیح ترافیکی و مدیریت تفکیک پسماند تبلیغ کنند و نمازگزاران را به این دو ترغیب سازند.

سیداحمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ نیز ضمن قدردانی از حضور ائمه جماعات و روحانیون در این نشست صمیمانه، گفت: تعامل با مساجد و روحانیون به ویژه در خصوص مسائل مدیریت شهری برکات و آثار ارزشمند و مقدسی را به ارمغان آورده که این مهم به دنبال رویکرد مسجد محوری شهرداری تهران تحقق یافته است.

صفوی ادامه داد: این رویکرد موجب بهره مندی بیشتر از ظرفیت مساجد در جهت توسعه فرهنگی و پویایی محلات و بهبود سبک زندگی شهروندان شده است.

وی به اقدامات مدیریت شهری در دهه پایانی ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه تکریم و غبارروبی از مساجد هماهنگی لازم با مساجد محلات ۲۰ گانه منطقه ۲۰ انجام شده است تا نسبت به آماده سازی اماکن مذهبی و استقبال از ماه مبارک رمضان اقدام شود.

صفوی ادامه داد: شستشوی فرش ها، نماهای مساجد، سرویس های عمومی داخل مساجد و همچنین در سطح منطقه انجام شده است تا امکانات رفاهی نمازگزاران به خوبی تامین شود.

وی ایمن سازی ترافیکی و بهسازی روکش آسفالت اطراف مساجد را از دیگر اقدامات مدیریت شهری در جهت تسهیل تردد نمازگزاران برشمرد و گفت: نمازخانه های سطح بوستان ها نیز بهسازی و مرمت شده اند تا شهروندان در هر مکانی امکان ادای فریضه واجب را بیابند.

صفوی به بررسی سیستم های اذان گوی سطح شهر نیز اشاره کرد و افزود: سیستم های اذان گو به نحوی نصب شده اند که بانگ اذان در تمامی سطح منطقه پخش خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۰ تجلیل از خادمین مساجد و تدوین برنامه های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان را از دیگر اقدامات مدیریت شهری برشمرد.

نشست فصلی ائمه جماعات و روحانیون شهرری با حضور آیت الله سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری، حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، حجت الاسلام جواد صادق زاده رئیس فعالیت های دینی شهرداری تهران، سید احمد صفوی شهردار و مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰ و صدها ائمه جماعت و روحانی در سالن همایش شیخ صدوق در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حالی برگزار شد و با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی به پایان رسید.