آیت الله نوری همدانی در بیانیه‌ ای خطاب به سران پاکستان گفت: به مقامات پاکستانی و نیز سازمان‌ های جهانی تاکید می‌کنیم فورا برای پایان دادن به حوادث دردناک اخیر اقدام عاجل انجام دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله حسین نوری همدانی در واکنش به حوادث اخیر در کسورهای اسلامی به ویژه آزار و اذیت شیعیان پاکستان بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: با تاسف فراوان اخباری از اقصی نقاط جهان اسلام به گوش می‌رسد که عده از مردم مظلوم مورد ظلم ستم کاران و استعمارگران در راس آن‌ها آمریکای خبیث، صهیونیسم بین الملل و ایادی منطقه‌ای آنان قرار گرفته‌اند. از کشور پاکستان گرفته که شیعیان شان مورد ظلم و ستم افراد تکفیری قرار گرفته‌اند تا مردم مظلوم فلسطین.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: از سوی دیگر شیعیان مظلوم بحرین که این روزها مورد بدترین هجمه حاکمان مستکبر که مدال نوکری آمریکا را به گردن انداخته‌اند، قرار گرفته‌اند که مشمول نقض آشکار حقوق بشر است و نمونه بارز آن افزایش دوران زندان شیخ سلمان از چهار سال به ۹ سال است.

در بیانیه آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه فرقه‌های تکفیری و داعشی در عراق و سوریه مشغول وارد کردن لطماتی جبران ناپذیر به چهره اسلام عزیز هستند آمده است: ضمن توصیه به همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی به وحدت و همدلی، نسبت به جنایاتی که در عراق، پاکستان، بحرین، یمن و سوریه و فلسطین برقرار است هشدار می‌دهیم و به سران استکبار می‌گوییم دوران ظلم و ستم، بی عدالتی و نا برابری به سر خواهد آمد و ان شاءالله بزودی زود طومار همه شما برچیده خواهد شد و به ایادی منطقه‌ای‌شان نیز می‌گوییم دست از نوکری مستکبران و استعمارگران بردارند و از مسیر ناحقی که برای خود اختیار کرده‌اند برگردند و به دفاع از مظلومان عالم بپردازند.

در پایان این بیانیه خاطرنشان شده است: به مقامات پاکستانی و نیز سازمان‌های جهانی تاکید می‌کنیم فورا برای پایان دادن به حوادث دردناک اخیر اقدام عاجل انجام دهند.