اعتصاب غذای دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به کشتار شیعیان پاکستان به بیست و سومین روز خود وارد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ اعتصاب غذای حجت الاسلام علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به کشتار شیعیان پاکستان به بیست و سومین روز خود وارد شد.
اعتصاب غذای حجت الاسلام و المسلمین راجا ناصر عباس جعفری در اعتراض به کشتار شیعیان پاکستان و حمایت دولت از تروریسم و طرح دولت به منظور محدود سازی عزاداری سیدالشهدا بوده است.
بعد از کشتار خونین شیعیان در پاکستان و سکوت دولت پاکستان در قبال این جنایات، اعضای مجلس وحدت مسلمین پاکستان از جمله رییس این مجلس حجت الاسلام و المسلمین علامه “راجه ناصر جعفری” با شروع تحصن، اعتصاب غذا را آغاز کردند و بیش از بیست روز از شروع این تحصن و اعتصاب غذا گذشته است.
اعتصاب کنندگان اعلام کرده اند تا زمانی که خواسته های هفتگانه آنها محقق نشود، دست از اعتصاب و تحصن برنخواهند داشت. خواسته های اعتصاب کنندگان عبارت است از:
اقدام مناسب برای جلوگیری از کشتار شیعیان پاکستان در نقاط مختلف کشور
ارجاع پرونده تمام کشتارهای شیعیان مانند سانحه شکارپور، جیکب آباد و … به دادگاه نظامی
برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت پنجاب
برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت پنجاب
ممنوعیت فعالیت گروهای تکفیری و فرقه پرست
اقدامات مؤثر دولت ایالت خیبرپختونخوا علیه کشتار اخیر شیعیان
تشکیل کمیته تحقیقاتی برای کشتار اخیر شیعیان منطقه پاراچنار به دست نیروهای انتظامی
توقف تصاحب اراضی شیعیان گلگت و بلتستان توسط دولت و آزادی تمامی املاک تصاحب شده
در روزهای اخیر و در سالگرد میلاد امام حسین علیه السلام نیروهای امنیتی پاکستان در حالی به منطقه شیعه نشین پاراچنار حمله کردند که در آنجا مراسم جشن میلاد در حال برگزاری بود و این حمله به شهادت تعدادی از شیعیان منجر شد. در همان روز هم چهار نفر از شیعیان پاکستان به دست گروه های تکفیری در منطقه دیره اسماعیل خان شهید شدند و عوامل دولتی هیچ کاری نکردند.