۲۴ سازمان مختلف شیعیان از کراچی تا سیاچن با دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اسلام‌آباد ملاقات کرده، حمایت خود را از وی اعلام کرده و پشتیبانی دولت نواز شریف از عاملان کشتار شیعیان در این کشور را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ ۲۴ سازمان شیعیان پاکستان به مناسبت ۲۴امین روز اعتصاب غذای شیخ ناصر عباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان، خواستار برگزاری تظاهراتی علیه دولت پس از ماه مبارک رمضان شدند. علامه ناصر عباس جعفری در ۲۴ امین روز اعتصاب غذا همچنان پشت خواسته‌های خود ایستاده و از دولت پاکستان می‌خواهد تا جلوی کشتار شیعیان و پیش‌داوری‌ها علیه آنان در این کشور را بگیرد.

در روزهای گذشته، شماری از سازمان‌های شیعیان سرتاسر پاکستان به دبیرکل وحدت مسلمین ادای احترام کرده و همبستگی خود را با آرمان او اعلام کرده‌اند. در همین راستا نیز روز شنبه ۲۴ سازمان مختلف شیعه از کراچی تا سیاچن با علامه ناصر در اسلام‌آباد ملاقات کرده، حمایت خود را از ایشان اعلام کرده و پشتیبانی رژیم نواز شریف از عاملان کشتار شیعیان در این کشور را به شدت محکوم کردند. بعلاوه بی‌تفاوتی دولت به اعتصاب غذا سبب شده که اعضای سازمان‌های شیعیان تصمیم به برگزاری تظاهراتی علیه دولت بگیرند.

این ملاقات و کنفرانس خبری با حضور سازمان‌های مختلف شیعیان پاکستان از جمله سازمان دانشجویان امامیه، کمیته عمل شیعیان، کنفرانس شیعیان بلوچستان، شورای امامیه هنگو، شریعت شیعه لاهور، حزب سیاسی شیعیان نوبهار شاه، شورای عالی آزاد جعفری کشمیر، انجمن تاجران کویته، انجمن دعای زهرا اسلام آباد، انجمن ذوالفقار حیدری اسلام آباد، تحریک قائم راولپندی، تنظیم آزاداری مرکزی، فدراسیون شیعیان پاکستان و سایر گروه‌ها برگزار شد.

در این کنفرانس ۲ ساعته، شیخ ناصر خواسته‌های اصلی‌شان را دوباره ابراز کردند و در این کنفرانس تصمیم گرفته شد که بی‌توجهی و نادیده گرفتن حوادث توسط دولت را تنها با یک جبهه مشترک می‌توان پاسخ داد. در نتیجه نه تنها ۲۴ سازمان شیعیان پاکستان در اعتراض به رفتار غیرانسانی دولت دست به تظاهرات دسته جمعی خواهند زد بلکه شورای اتحاد اهل تسنن، سازمان تحریک عوامی پاکستان و مسلمانان بریلوی نیز به این جنبش می‌پیوندند. به گفته منابع آگاه پیشنهاد جایگزینی رژیم نیز یکی از اهداف این تظاهرات خواهد بود.