فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: تعداد نقاط حساس در کشور ما مشخص است و پدافند هوایی از ۳۷۰۰ نقطه حساس و حیاتی دفاع می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان ستاد این قرارگاه اظهار داشت: تعداد نقاط حساس در کشور ما مشخص است و پدافند هوایی از ۳۷۰۰ نقطه حساس و حیاتی دفاع می‌کند و این ۳۷۰۰ نقطه در داخل و فرای مرزهای کشور تحت پوشش پدافند هوایی قرار دارند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: دکترین دفاعی پدافند هوایی مبتنی بر تهدید ۳۶۰درجه‌ای است و کلیه سامانه‌های توپخانه‌ای، راداری، موشکی، شنود الکترونیکی و دیده‌بانی ما باید از یکدیگر مطلع باشند و به صورت یکپارچه عمل کنند تا یک دفاع منسجم و شبکه‌ای داشته باشیم.

امیر اسماعیلی در ادامه با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پدافند هوایی تاکید کرد: اگر ما پیچیده‌ترین سامانه‌های پدافندی را هم داشته باشیم ولی نیروی انسانی متخصص و متعهد نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم برد و مهم‌ترین اصل ما در پدافند نیروی انسانی است.

وی در پایان تاکید کرد: مأموریت در پدافند هوایی باید با دقت و سرعت همراه باشد چرا که یک هواپیما می‌تواند با سرعتی بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر برساعت حرکت کند و طی دو دقیقه ۱۵۰مایل را طی کند و هرگونه کندی یا بی دقتی می‌تواند این هواپیما را از کنترل پدافند هوایی خارج کند که اینجا نقش نیروی انسانی کارآزموده و متعهد بیش از پیش مشخص می‌شود.