رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به مناسبت روز نکسه اعلام کرد که برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ از جمله مطالبات مردم ما است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در چهل و نهمین سالروز روز نکسه (سرشکستگی و شکست) در سخنانی اعلام کرد که مردم فلسطین فقط به پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی رضایت دارند.

بر اساس این گزارش محمود عباس در سخنانی در این خصوص گفت: مردم ما هرگز به کمتر از پایان کامل اشغالگری اسرائیل که در سال ۱۹۶۷ آغاز شده، راضی نمی شوند و غیر از این را هرگز نخواهند پذیرفت.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ از جمله دیگر مطالبات مردم ما است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین عنوان کرد: مردم ما که برای تحقق این هدف قربانی داده اند، هرگز نمی پذیرند که اسرائیل قدرت خود را بر قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی تحمیل کند.

ابومازن تصریح کرد: ما همچنان به راهکار ۲ کشوری که با امنیت و صلح در کنار هم زندگی کنند، پایبند هستیم. همچنین هر چیزی که از اشغالگری نشأت گیرد، باطل و غیرقانونی است.

وی در پایان تاکید کرد که مردم ما امروز بیش از پیش بر تحقق اهداف خود و اعاده حقوق ملی و قانونی خود از جمله حق آزادی و استقلال، برپایی کشور مستقل به پایتختی قدس شریف و همچنین آزاد کردن تمامی اسیران به علاوه مراقبت از اصول ملی و مقدسات اصرار دارد و پای فشاری دارد.

شایان ذکر است فلسطینیان شکست در جنگ ژوئن ۱۹۶۷ میان رژیم صهیونیستی و اعراب (جنگ شش روزه) را که به آواره شدن هزاران فلسطینی انجامید، روز نکسه (سرشکستگی و شکست) می‌نامند.