یک فروند هواپیمای جمهوری چک که حامل کمک های انسانی این کشور به هلال احمر سوریه بود روز یکشنبه در فرودگاه بین المللی دمشق به زمین نشست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، یک فروند هواپیمای حامل کمک های انسانی متعلق به جمهوری چک عصر یکشنبه در فرودگاه بین المللی دمشق فرود آمد. این نخستین هواپیمای اروپایی است که از زمان تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه سوریه وارد پایتخت این کشور می شود.

«مارک یوکل» رئیس سازمان صلیب سرخ چک پس از ورود به فرودگاه دمشق در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که این هواپیما حامل کمک های انسانی و مواد پزشکی است که از سوی صلیب سرخ چک به هلال احمر سوریه ارائه می شود.

وی همچنین با بیان اینکه این هواپیما نخستین محموله از کمک های انسانی چک به هلال احمر سوریه است، تاکید کرد که یک هواپیمای دیگر چک که حامل کمک های انسانی است سه شنبه وارد دمشق خواهد شد.

لازم به ذکر است که «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه ماه آوریل گذشته با سفر به پراگ پایتخت چک با شماری از مسئولان این کشور دیدار کرد. اتحادیه اروپا ۲۷ ماه می ۲۰۱۶ تحریم های اعمالی علیه سوریه را تا یکم ژوئن سال ۲۰۱۷ تمدید کرد.