حزب موتلفه اسلامی در پی اعتصاب غذای علامه راجه ناصر عباس جعفری رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به ظلم و تبعیض نسبت به پیروان اهل بیت (ع) در این کشور، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حزب موتلفه اسلامی در پی اعتصاب غذای «علامه راجه ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و تعدادی از شیعیان پاکستان در اعتراض به ظلم و تبعیض نسبت به پیروان اهل بیت (ع) در این کشور، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیراست:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قال الله العظیم: وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا فَلَا یُسْرِف فِّی الْقَتْلِ

إِنَّهُ کَانَ مَنصُورًا (سوره اسراء ــ آیه ۳۳)

احزاب و سازمان‌های سیاسی؛

مردم شریف و دولت کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی پاکستان

تصویری که از کشور عزیز پاکستان در ذهن امت اسلامی ترسیم شده است، تصویری است از همزیستی و اتحاد میان برادری دینی و التزام به وحدت اسلامی که موجب گردیده است تا کشور عزیز پاکستان همواره مورداحترام و تکریم امت اسلامی باشد. همین عزت و کرامت موجب شده است تا منافقان و بدخواهان امت اسلامی برای در هم شکستن این اتحاد سازنده، دست به کار طراحی دسیسه‌های خباثت آمیز از طریق ایجاد اختلاف و گسترش افراط گرایی و تندروی در جامعه یکپارچه پاکستان شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: پر واضح است که مردم هوشیار، احزاب سیاسی و سازمان مردمی و دینی پاکستان هیچ گاه اجازه نخواهند داد تا دست‌های آلوده به خون امت اسلامی در افغانستان، یمن، سوریه، لبنان و عراق، بتوانند در پاکستان نیز به اهداف شوم تفرقه‌افکنانه و جنایت کارانه خود دست یابند و پاکستان را به عرصه جنگ طایفه‌ای و مذهبی مبدل نمایند، اما مدتی است که شنیدن اخبار دل‌خراشی از خشونت و ترور علیه مردم بی پناه و به خصوص محبین اهل بیت پیامبر اعظم (ص) در پاراچنار، گلگت، بلتستان، کویته، کراچی و دیگر مناطق این کشور، موجب تألم شدید و نگرانی شده است.

مردم شریف و برادران و خواهران عزیز پاکستانی؛

این بیانیه تصریح می‌کند: تجربه دردناک و تأسف بار افراط‌گرایی و گسترش طایفه‌گرایی و دامن زدن به اختلافات مذهبی در جای جای امت اسلامی، فرا روی ماست. آیا این همه تخریب و کشتار نیابتی و خشونت و جنایت علیه بشریت کافی نیست؟

در ادامه این بیانیه آمده است:انتظار از رهبران و پیروان احزاب و سازمان‌های سیاسی و به‌ویژه دولتمردان، علمای برجسته، بزرگان طوایف و مهم‌تر از همه نهادهای قانونی پاسدار وحدت و یکپارچگی کشور دوست و برادر پاکستان، خاصه سازمان‌های مدافع حقوق بشر این است که در برابر موج ترور و خشونت و قتل‌عام شیعیان آن سرزمین اقدام عاجل و مؤثری انجام دهند.

این بیانیه می افزاید: شیعیان پاکستان همانند دیگر آحاد مردم این کشور باید از حقوق اسلامی و انسانی و ملی برخوردار و بر اساس قوانین حاکمیتی کشور پاکستان، اگر کسی به آنها تجاوز کرد با قاطعیت نسبت به متجاوز برخورد و پیگیری شود و مجرمان به مجازات اعمال وحشیانه خود برسند.

ما در حزب موتلفه اسلامی از طریق اخبار عمومی و رسانه‌ها اطلاع یافتیم که برادر عزیز «جناب علامه حاج شیخ راجه ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان همراه با تعداد دیگری از ستمدیدگان، برای دادخواهی از ظلم تکفیریان خشونت طلب و رساندن صدای مظلومیت پیروان اهل‌البیتع) در برخی مناطق پاکستان و در اعتراض به تصرف عدوانی اراضی مردم شریف گلگت و بلتستان، بیش از چند هفته است دست به اعتصاب غذا زده و از همگان دادخواهی می‌کند.

حزب موتلفه اسلامی با تمسک به دستور و سیره راستین پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ به مسلم، وظیفه شرعی خود می‌داند از احزاب و سازمان‌های سیاسی و عموم برادران و خواهران شریف پاکستانی در خواست نماید تا در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، در مقابل استماع فریاد دادخواهی برادران مظلومشان، پاسخ مناسبی از همدردی و همراهی داشته باشند و از دولت پاکستان و نهادهای قانونی، دادخواهی و استیفای حقوق ستمدیدگان و مقابله عملی و همه جانبه با افراط‌گرایان خشونت طلب را مطالبه نمایند که همانا عمل به سیره شریف نبوی و دستورات نورانی پیامبر اعظم (ص) سعادت و عزت روزافزون همه امت اسلامی و توفیقات بیشتر کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی پاکستان را به همراه خواهد داشت.

معاونت بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی