یک دادستان آرژانتینی درخواست سازمان دیده بان حقوق بشر برای انجام تحقیقات و پیگرد قانونی ولیعهد عربستان برای جرائم علیه بشریت را پذیرفته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه گاردین، ساعاتی پس از ورود «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به «بوئنوس آیرس» پایتخت آرژانتین جهت شرکت در نشست «جی ۲۰»، یک دادستان آرژانتینی درخواست پیگرد قانونی«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی را که به جرائم علیه بشریت متهم است، پذیرفت.

با این وجود، احتمال اندکی وجود دارد که این پیگرد قانونی تا قبل از خروج بن سلمان از آرژانتین به ثمر نشیند. با این حال، این اقدام دستگاه قضایی آرژانتین رخدادی ناخوشایند و شرم آور برای «محمد بن سلمان» در جریان نشست دو روزه «جی ۲۰» است که از روز جمعه آغاز می شود.

گفتنی است که قانون اساسی آرژانتین به سیستم قضایی این کشور این امکان را می دهد تا جنایتکاران جنگی و افراد متهم به شکنجه دیگران را در هر نقطه ای از جهان صرفنظر از ملیت وی تحت تعقیب قرار دهد. از همین رو سازمان دیده بان حقوق بشر از این کشور خواست تا تحقیقاتی را در رابطه با جنایات ولیعهد عربستان سعودی در رابطه با جنگ یمن و قتل «جمال خاشقجی» انجام دهد.