نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که بیت المقدس همواره یهودی باقی خواهد ماند و هیچکس نمی‌تواند آنها را از وطن یهودیشان جدا کند.

به گزارش پرس شیعه؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که حتی اگر راهکار دو دولتی را نیز اجرا کند، شهر قدس را با فلسطینیان تقسیم نخواهد کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» نتانیاهو طی سخنرانی در مراسم روز قدس در فلسطین اشغالی گفت: «ایده یک شهر تقسیم شده و مجروح، چیزی است که ما هرگز به آن باز نمی‌گردیم.»

وی با بیان اینکه هیچوقت «دیوار ندبه» را ترک نخواهند کرد، افزود: «و ارتباطمان با قبهالصخره هرگز قطع نخواهد شد.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به مناقشات فلسطین-صهیونیستی مدعی شد: «اسرائیل خواهان صلح است. من نیز خواهان صلح هستم. می‌خواهم فرایند دیپلماتیک جهت رسیدن به صلح را احیا کنم.»

نتانیاهو با تاکید مجدد بر اینکه راه صلح از مذاکرات مستقیم می‌گذرد، اضافه کرد: «که در پایان، آنها (فلسطینیان) اسرائیل را بعنوان وطن یهودیان به رسمیت خواهند شناخت. این صلح قبلا نیز با توافقات اسرائیل با مصر و اردن بدست آمده است.»

وی در پایان مدعی شد که اقدامات بین‌المللی برای پایان دادن به درگیری‌های فلسطین-اسرائیل، فقط فلسطینیان را از مذاکرات مستقیم دور خواهد کرد و بر مقابله هرچه شدیدتر با انتفاضه کنندگان تاکید کرد.