انجمن اسلامی شهر البوکرکی در ایالت نیو‌مکزیکوی آمریکا فعالیت‌های زیادی در راستای آگاهی‌ب خشی به مردم این شهر در مورد اسلام و مقابله با تبلیغات و اظهارات اسلام‌ هراسانه انجام می‌دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ مسلمانان این شهر به منظور معرفی اسلام و خنثی کردن تبلیغات منفی رسانه‌ها علیه اسلام، اقدام به برگزاری نشست‌ها و جلسات عمومی در دانشگاه‌ها، کلیساها و کتابخانه‌ها می‌کنند.

نصیب اورهان، مدیر اجرایی مؤسسه اسلامی «قطره باران» که شش سال پیش در نیومکزیکو افتتاح شد، در این باره گفت: تلاش داریم، پیام صلح، گفت‌وگو، احترام به عقاید، زندگی مسالمت‌آمیز و احترام متقابل را ترویج دهیم.

وی با اشاره به اظهارات ضداسلامی برخی از رهبران سیاسی آمریکا،‌ از جمله سخنان اسلام‌ستیزانه دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، تأکید کرد: این اظهارات ناراحت‌کننده هستند اما فکر نمی‌کنم اغلب مردم به ویژه در شهری مثل البوکرکی با آن‌ موافق باشند.

وی افزود: در عین حال ما با برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های مختلف درباره اسلام تلاش می‌کنیم با این اظهارات ضداسلامی مقابله و مردم را با واقعیت‌ها درباره این دین آشنا کنیم.

برنالیلو توریس، شهروندی که در یکی از نشست‌ها شرکت کرده، می‌گوید: اطلاعات زیادی از اسلام به دست آوردم و فکر می‌کنم شنیدن از مسلمانان در مورد اسلام بسیار مفیدتر است تا از رسانه‌ها.

بر اساس آمار غیررسمی حدود ۴ هزار مسلمان در ایالت نیومکزیکو زندگی می‌کند.