همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان سلسله برنامه‌ های معارفی و اخلاقی مراجع تقلید از شبکه های گوناگون سیما پخش خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ طبق سنوات گذشته برنامه های کارشناسی و سخنرانی ماه مبارک رمضان با حضور مراجع تقلید از شبکه های سراسری صدا و سیما پخش می شود.

بر اساس این گزارش، امسال برنامه ها با دو نفر از مراجع تقلید یعنی حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی و حضرت آیت الله جعفر سبحانی در صداوسیمای استان قم ضبط شده که از شبکه های اول و دوم سیما پخش خواهد شد.

این گزارش می افزاید، سخنان حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اساس بخشی از صحیفه سجادیه است که از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

بر اساس گفته حجت الاسلام لطفی نیاسر مدیر کل صداوسیمای استان قم با توجه به این که امسال فوتبال های خارجی و داخلی برگزار خواهد شد و شبکه سه موظف است این فوتبال ها را پوشش دهد به نظر رسید برای نظم بیشتر و این که مخاطبان علاقه مند هستند مطالب را به صورت منظم پیگری کنند این برنامه با نظم از شبکه دوم پخش شود.

سال گذشته نیز به دلیل مسابقات والیبال برنامه ها کم و زیاد می شد که سبب ناراحتی افراد متدین و مخاطبان شده بود که امسال این نقص برطرف شد.

همچنین مجموعه پاسخ به شبهات و سؤالات اعتقادی نیز که به وسیله حضرت آیت الله سبحانی ارائه می شود که از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این برنامه ها پس از اذان مغرب و عشا بوده و قبل از سریال اصلی شبکه پخش خواهد شد که به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

گفتنی است، برنامه سخنرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی پس از خبر ۲۰:۳۰ ازشبکه دوم سیما و برنامه سخنرانی حضرت آیت الله سبحانی پس از خبر ساعت ۲۱ از شبکه اول سیما پخش می شود.