نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به شاخصه ها و لوازم انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن گفت: روح انقلاب اسلامی باید حفظ شود، در همه بخش ها از جمله جهت گیری های اقتصادی و موضع گیری نسبت به کل ستمگران به ویژه آمریکای خائن که امام آن را شیطان بزرگ نامیدند باید انقلابی عمل شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن نهادها و دستگاه های نظام گفت: هنر ملت ایران با زعامت امام راحل یک تغییر بنیادین در مملکت بوده است.

وی افزود: تغییر روبنایی یعنی نظام فاسد وجود داشته باشد و فقط اصلاحاتی صورت گیرد اما تغییر بنیادین یعنی انقلابی که صورت گرفت و حکومت طاغوت را از ریشه کند و دور انداخت، انقلاب با نظامی جدید و اندیشه ای مؤثر و کار ساز به نام ولایت فقیه به پیروزی رسید.

امام جمعه بندرعباس با بیان این که ولایت فقیه و انقلاب تنها یک اسم نیست، اظهار داشت: این دو یک حقیقت جانانه هستند، ملت شریف ایران به ویژه نخبگان باید مروری بر تاریخ انقلاب، شعارهای اول انقلاب و مبانی امام راحل داشته باشند.

وی سخنان و مواضع رهبر معظم انقلاب را ادامه دهنده مبانی و اصول حضرت امام خمینی(ره) دانست و ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی اصیل به شمار می رود که کاری در جهان انجام داد که بی سابقه بود و به قول برخی از مقامات رژیم صهیونیستی انقلاب ایران یک زلزله بود.

آیت الله نعیم آبادی با بیان این که موضع حضرت امام نسبت به آمریکا، پا برهنه ها و زالوهای جهان باید مورد بررسی قرار گیرد، ابراز داشت: حضرت آقا نیز همواره مواضع و مبانی حضرت امام را تفسیر و تببین کرده و بر آن تأکید کردند.

وی عنوان کرد: شناخت اصیل و عمیق انقلاب و عمل به مبانی انقلابی جان سخنان رهبر معظم انقلاب است، اگر ما این را نداشته باشیم یک اسم هیچ فایده ای ندارد، باید به روح انقلاب برگردیم و رفتارمان انقلابی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال رفتاری که نسبت به مجموعه ادارات داشت این بود که فرمودند سفارشات را حتی از من قبول نکنید، آیا اکنون اینگونه است؛ آیا ادارت و رفتار مدیران با مردم همانند زمان حضرت امام است.

وی اضافه کرد: حساسیتی که جامعه آن روز نسبت به انقلاب و دین و اسلام داشت آیا امروز نیز همانگونه است، البته هستند افرادی که اینگونه باشند؛ فرمایشات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب از انقلاب اسلامی حفاظت می کند و اگر ما دقت نکنیم و به اسم بسنده کنیم و دلمان خوش باشد که انقلاب اسلامی داریم فایده ای ندارد.

امام جمعه بندرعباس با بیان این که انقلاب اسلامی یعنی احیای چیزهایی که به دست حکومت فاسد شاه از بین رفته بود، گفت: انقلاب اسلامی برای همین بود، حضرت امام می فرمودند تمام مقصد ما مکتب ما است که متأسفانه یک خرده در حال کمرنگ شدن است که رهبر معظم انقلاب هشدار می دهند و فریاد می زنند تا پرنگ شود.

وی با اشاره به شاخصه ها و لوازم انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن افزود: روح انقلاب اسلامی باید حفظ شود، در همه بخش ها از جمله جهت گیری های اقتصادی و موضع گیری نسبت به کل ستم گران به ویژه آمریکای خائن که امام آن را شیطان بزرگ نامیدند باید انقلابی عمل شود.

آیت الله نعیم آبادی اظهار داشت: همان انقلاب صافی و خالصی که امام فرمود و مردم هم با انقلاب امام حرکت کردند رهبر عزیز انقلاب احساس می کنند که انقلاب خالص کمی در حال کدر شدن است از این رو اصرار بر زلال کردن دارند؛ اگر می خواهیم انقلاب باشد باید همانگونه ای که آغاز شد بماند.