مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت و جشن رمضان در قم خبر داد و گفت: در این نمایشگاه عرضه تولیدات علمی، فرهنگی در عرصه قرآن و عترت، برپایی نمایشگاه کتاب و عرضه منشورات قرآنی، ایجاد کارگاه­‌های برای هنرمندان فعال در عرصه قرآن خواهیم داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس دانشی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، صبح امروز، در نشست خبری چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت استان قم و جشن رمضان، بر ضرورت ایجاد فضای نمایشگاهی برای رویدادهای فرهنگی اشاره و گفت: شهر قم به عنوان یکی از کلان­ شهرهای کشور، و مرکز علمی دنیای تشیع، فضای مناسبی برای ایجاد نمایشگاه فرهنگی ندارد.

حجت الاسلام دانشی بیان کرد: به جهت فقدان فضای مناسب برای نمایشگاه­‌های فرهنگی قم، رویدادهای فرهنگی در عرصه مناسبی برگزار نمی­‌شود، بنابراین مناسب است که مسؤولان برای توسعه فضای نمایشگاهی در شهر قم برنامه‌ریزی مناسبی را داشته باشند.

وی از برگزاری نمایشگاه قران و عترت در ماه رمضان در شهر قم خبر داد و گفت: چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت قم، از سوی اداره فرهنگ و راشاد استان قم با همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم در محل دائمی نمایشگاه قم برگزار می­‌شود و این مشارکت سبب هم افزایی و مشارکت دو بخش دولتی و بخش عمومی غیر دولتی شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به بخش ها مختلف نمایشگاه قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه عرضه تولیدات و محصولات علمی، فرهنگی در عرصه قرآن و عترت، برپایی نمایشگاه کتاب و عرضه منشورات قرآنی، ایجاد کارگاه‌­هایی برای هنرمندان فعال در عرصه قرآن خواهیم داشت.

حجت الاسلام دانشی بیان کرد: در این نمایشگاه بخش ویژه کودکان و نوجوان برپا شده است و ناشران کودک و نوجوان محصولات خویش را در این بخش عرضه می­‌کنند و همچنین در غرفه رسانه­‌های دیجتیال و علوم قرآن بیش از هزار عنوان نرم افزار عرضه می­‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان داشت: برگزاری نشست­‌های تخصصی در حوزه قرآن و تفسیر، رونمایی از آثار قرآنی، برگزاری آیین شعر خوانی، اجرای نمایش عروسکی و تئاتر خیابانی از دیگر برنامه­ های نمایشگاه قرآن و عترت است.

وی به برنامه‌های اداره فرهنگ ارشاد و اسلامی قم در مساجد این استان در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن ویژه آقایان و بانوان، برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم در مساجد قم از برنامه‌ قرآنی این اداره است.

حجت الاسلام دانشی ابراز کرد: مراسم افتاحییه این نمایشگاه با حضور مسؤولان استانی و شهری اول رمضان از ساعت ۲۲ در نمایشگاه دائمی قم برگزار می ­شود و این نمایشگاه از اول تا پانزدهم ماه مبارک رمضان برپا است.