حزب الله لبنان تجاوزات مکرر صهیونیست ها علیه مقدسات اسلامی در فلسطین بویژه مسجد الاقصی را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به مناسبت چهل و نهمین سالروز «یوم النکسه» (روز شکست) پایان سکوت رژیم های عربی و موسسات بین المللی و منطقه ای در مقابل تجاوزات مکرر صهیونیست ها علیه مقدسات اسلامی در فلسطین به ویژه مسجد مبارک الاقصی را خواستار شد.

در بیانیه حزب الله آمده است: در سالروز نکسه و در حالی که رژیم های عربی روی خود را از فلسطین و مقدسات آن بازگردانده اند، شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان این رژیم به مسجد الاقصی یورش برده و به شکل تحریک آمیز و ننگینی سالروز اشغال قدس را جشن گرفتند.

حزب الله در بیانیه خود ضمن محکوم کردن اقدامات کینه توزانه صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس و تمام فلسطین، اقدامات افسارگسیخته شهرک نشینان علیه مسجد الاقصی را سیاست تعمدانه اسرائیل برای ضربه زدن به ارزش نمادین این مسجد و فراهم کردن شرایط برای نابودی کامل این جایگاه بزرگ اسلامی دانست.

حزب الله در بیانیه خود اعلام کرد که سکوت رژیم هایی عربی در مقابل اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها ادامه سیاست عادی سازی روابط با اسرائیلی ها و گشودن مسیر به روی ائتلاف های علنی است که به تازگی بسیار افزایش یافته و اگر این امر موضوع قدس را خارج از اولویت های این رژیم ها قرار ندهد حداقل آن را در حاشیه توجهات آنها قرار می دهد.

حزب الله همچنین از تمام امت عربی و اسلامی خواسته است تا در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی و رویارویی با اهمال رژیم های عربی و سازمان های بین المللی و منطقه ای موضعی قاطع و واضح اعلام کنند.

لازم به ذکر است که شکست شش کشور عربی در مقابل رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ که منجر به اشغال کامل شهر قدس و آوارگی صدها هزار فلسطینی شد، به «یوم النکسه» معروف است.