وقوع ۵ مورد نقض آتش بس طی ۲۴ ساعت گذشته و پیشروی نیروهای ارتش در حومه الرقه از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر روند آتش بس در سوریه از ثبت ۵ مورد نقض آتش بس در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. بنا بر اعلام این مرکز تمام موارد نقض آتش بس در حومه دمشق روی داده است.

این مرکز که مقر آن در پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه قرار دارد در بیانیه ای اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در مناطقی از حومه دمشق از جمله عین ترما، مزرعه حمود و حرستا را با استفاده از موشک انداز و خمپاره بمباران کردند.

مرکز حمیمیم در بیانیه منتشرشده در پایگاه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آتش بس طی این مدت در اغلب مناطق سوریه پایدار بوده است.

بنا بر اعلام این مرکز تروریست های گروه جبهه النصره شماری از مناطق حومه ادلب و حماه را بمباران کردند. تروریست های این گروه همچنین مناطق کراسی و الحمراء در حومه حلب و مناطق شیخ مقصود، الحمدانیه، المیدان، الخالدیه، العامریه و فرودگاه النیرب در شهر حلب را مورد حمله خمپاره ای و موشکی قرار دادند.

مرکز حمیمیم همچنین اعلام کرد که هواپیماهای جنگی روسیه ۴ مرکز استخراج غیرقانونی نفت متعلق به گروه تروریستی داعش را در حومه الرقه و حمص منهدم کردند.

در همین حال ارتش سوریه پیشروی خود در حومه غربی شهر الرقه پایگاه اصلی داعش در سوریه را تقویت نموده و بر منطقه بیر امباج که در فاصله ۴۰ کیلومتری فرودگاه الطبقه قرار دارد، تسلط یافت.

ارتش سوریه همچنین کنترل ۳ نقطه از محور تدمر – ارک در حومه شرقی حمص را بازپس گرفت. ارتش سوریه بر منطقه بیر زیدان در حومه الرقه نیر تسلط یافت.