مجتبی فردوسی پور سفیر ایران در امان با نخست وزیر جدید اردن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ مجتبی فردوسی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اردن که برای ابلاغ مراتب تبریک و تهنیت ریاست جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری و نمایندگی جمهوری اسلامی در امان به نخست وزیر جدید و کابینه وی به ساختمان نخست وزیری اردن رفته بود با وی پیرامون همکاریهای مشترک و فعال سازی کمیسیون مشترک اقتصادی فیمابین دو کشور گفتگو کرد.

سفیر کشورمان در این گفتگو ضمن ابلاغ عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاریهای اقتصادی و فرهنگی با اردن به نخست وزیر اظهار داشت: دو کشور از مزیت کمیسیون مشترک اقتصادی برخوردار بوده اما بدلیل شرایط خاص نزدیک به یک دهه است که موفق به برگزاری نشست های مشترک اقتصادی نشده اند، از اینرو جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل خود را به منظور برگزاری نشست مشترک اقتصادی در دوره نخست وزیری ایشان بویژه آمادگی کمک به رشد و توسعه پایدار اردن در چارچوب توافقات مندرج در دستور کار کمیته های فنی و تخصصی کمیسیون مزبور را اعلام می دارد.

فردوسی پور در ادامه بر مواضع مشترک دو کشور پیرامون حل و فصل بحرانهای جاری منطقه ای از طریق راهکار سیاسی و مبارزه با دشمنان اسلام بویژه پدیده تکفیر و افراط گرایی در منطقه تاکید کرد.

هانی ملقی نخست وزیر اردن نیز ضمن ابلاغ مراتب تقدیر و تشکر خود به رهبران جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تحکیم مناسبات دو کشور تاکید کرد.

هانی ملقی شخصیت تکنوکرات و از وزرای کابینه های سابق اردن در پست وزارتخانه های آب و آبخیزداری، انرژی، صنعت، مواد غذایی و همچنین امورخارجه در سالهای ۱۳۸۴ به بعد بشمار می رود. ماموریت وی طی چهار ماه آینده برگزاری انتخابات پارلمانی و نجات اقتصاد اردن از ورطه رکود اقتصادی است. پیش بینی ها از تداوم دولت وی پس از کسب اعتماد لازم از پارلمان هیجدهم اردن حکایت دارد.