یک منبع اگاه از برکناری رؤسای ۳ نهاد مهم کشور عراق توسط حیدر العبادی نخست وزیر این کشور در راستای انجام اصلاحات در عراق خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، یک منبع آگاه عراقی از برکناری رئیس دستگاه اطلاعات، مدیرکل بانک تجاری و رئیس شبکه رسانه های عراقی از مناصبشان خبر داد.

بر اساس این گزارش یک منبع آگاه در این خصوص تصریح کرد: دستوری امروز صادر شد که بر اساس آن «زهیر الغرباوی» رئیس دستگاه اطلاعات، «حمدیه الجاف» مدیر کل بانک تجاری و «محمد عبدالجبار الشبوط» رئیس شبکه رسانه های عراق از منصب خود برکنار می شوند.

همچنین منابع رسانه ای اعلام کردند که حیدرالعبادی «فیصل راضی ریکان» را به عنوان جانشین موقت الشبوط برای اداره شبکه رسانه های عراق منصوب کرد تا بر اساس قانون رئیس این شبکه انتخاب گردد.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نگردد، همچنین گفت: این اقدام در راستای اصلاحات و همچنین مبارزه با فساد توسط نخست وزیر صورت گرفت.

شایان ذکر است «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق پیش از این اعلام کرده بود که برای مبارزه با فساد، اجرای اصلاحات جامع و ساخت کشور اقدام خواهد کرد و در تحقق خواسته های مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.