کارشناس رسانه ملی ضمن اشاره به اهمیت صدقه دادن در ماه رمضان گفت: بهترین صدقه در ماه رمضان این است که آزارمان به دیگران نرسد و خداوند متعال دوست دارد که با مال خود نیز در راه خدا جهاد کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله فرحزاد، کارشناس رسانه ملی سحرگاه امروز در برنامه سحرگاهان حرم که از شبکه سه سیما پخش شد، خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) فرمودند روزها و شبها و لحظات ماه رمضان، بهترین روزها، شبها و لحظات افضل ایام سال است؛ در روایتی آمده است که اگر مردم عظمت این ماه را می دانستند آرزو می کردند که تمام سال ماه رمضان باشد.

کارشناس رسانه ملی با بیان این که دعا در ماه رمضان مستجاب به قبولی نزدیک است، اظهار داشت: ماهی که در آن پر از برکت است و درباره هیچ ماهی به جز ماه رمضان نقل نشده است که نفس کشیدن در آن پاداش داشته باشد؛ امام راحل در ماه رمضان خود را وقف این ماه می کرد.

وی اهمیت صدقه دادن در ماه رمضان تصریح کرد: این ماه، ماه رابطه با خدا است و دعاهای وارده در این ماه برکات فوق العاده ای دارد؛ افطاری دادن در این ماه مثل آزاد کردن بنده ای در راه خدا و آمرزش گناهان است؛ خداوند دوست دارد که با مال خود نیز در راه خدا جهاد کنیم؛ ماه مبارک رمضان، ماه سازندگی خویشتن است.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد با اشاره به اهمیت صلوات گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند کسی که در این ماه بسیار صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) بفرستد، خداوند میزان حسناتش را سنگین می کند، در روایت آمده است که روزانه حداقل ۱۰۰ مرتبه صلوات بفرستید.

کارشناس رسانه ملی ضمن بیان روایتی یادآور شد: وقتی پیامبر(ص) فضایل ماه رمضان را بیان کردند، حضرت علی(ع) سؤال کردند برترین اعمال در ماه رمضان چیست؟ آن حضرت فرمودند افضل اعمال در این ماه، خویشتن داری است.

وی خاطرنشان کرد: طبق روایتی از معصوم، هر معروفی اعم از احترام گذاشتن، صدقه به حساب می آید و کسی که در زندگی آزارش به دیگران نرسد، صدقه است؛ بهترین صدقه در ماه رمضان این است که آزارمان به دیگران نرسد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد اظهار داشت: در روایتی بیان شده است که چهار خصلت است که اگر کسی یک صفت آن را داشته باشد، به بهشت می رود: نیکی و خدمت به والدین، صله رحم، همزیستی خوب با دیگران، خوش اخلاقی.