به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات : در تدبیر الهی، همیشه هدف اصلی نگاه به تحول در دلها است. دلهایی که از یک سو می تواند سراچه ی نور خداوندی بوده و با حفظ معنویت و دوری از علائق دنیایی آن را به سمت وحدانیت کشاند و از سوی دیگر با اشغال از سوی غیر خدا، مرکزی برای فساد بر روی زمین قرار گیرد. برای اجرای این تدبیر یعنی تحول در دلها هم خداوند زمان و مکان هایی را قرار داده و دائماً مخلوقات خود را به سمت صیقل دادن به دلها در این مقاطع و اماکن سوق می دهد. از اوقات پنجگانه ی نماز در هر روز تا اختصاص یک ماه کامل برای غوطه خوردن در دریای بیکران رحمت و کرم الهی.

آری؛ ماهی در پیش است که با اندک توجهی، دلهای زنگار گرفته و ملتهب شده به ظواهر دنیایی، به سوی ربوبیتی رحیم و غفور و رحمانی غوطه خواهد خورد و دل از قاذورات دنیایی، متوجه به نورانیت الهی خواهد شد.

ماه رمضان، ماه گستراندن بال ملائکی است که می آیند تا قرآن را از زبان بندگانش بشنوند، تسبیحات آنها را بشمارند، نفسشان را مهر ذکر بزنند و راه ورود هر باطلی را بر دلهای آماده ببندند. و خوشا به حال بندگانی که در این ماه از فرصت داده شده ی الهی استفاده کرده و قلب و روحشان را مملو از بهره برداری از این ماه می نمایند.

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه قرآن و ماه خداوند رحمان را به مسلمانان جهان و مردم مومن و قرآنی ایران اسلامی تبریک عرض نموده، در این ماه عزیز، برای اجابت دعاها و تقویت وحدت در بین مسلمانان و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مؤمنین روزه دار التماس دعا داریم.