عضو ارشد سازمان دیده بان حقوق بشر در سخنانی اعلام کرد که خارج کردن عربستان از لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان یمن در سازمان ملل بسیار نگران کننده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، فیلیپ بولوبیون عضو سازمان دیده بان حقوق بشر نسبت به اقدام سازمان ملل در خارج کردن نام عربستان سعودی از لیست سیاه واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش «فیلیپ بولوبیون» معاون سازمان دیده بان حقوق بشر در توئیتر خود عنوان کرد که خارج کردن عربستان از لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل بسیار نگران کننده است.

وی در صفحه توئیتر خود در این رابطه نوشت: سطح جدیدی از انحطاط و فرومایگی در سازمان ملل در رابطه با حملات عربستان سعودی علیه کودکان یمن رخ داد.

عضو دیده بان حقوق بشر همچنین این اقدام سازمان ملل در خصوص عربستان را سیاسی کاری آشکار و ننگ آور خواند.

لازم به ذکر است که «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل اخیرا با انتشار گزارشی ائتلاف سعودی متجاوز به یمن را در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار داد. این گزارش با واکنش شدید سعودی ها و خشم آنان مواجه شد. بان کی مون ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را مسئول حمله به اماکن عمومی و شهروندان و کشتار بیش از ۶۰ درصد از کودکان یمنی اعلام کرده بود اما صبح روز سه شنبه به دنبال فرافکنی های رژیم سعودی در سازمان ملل متحد دبیرکل این سازمان ملل نام ائتلاف عربی تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را موقتا از فهرست ناقضان حقوق کودکان حذف کرد.