کنگره ملی یمن که در مذاکرات صلح این کشور در کویت حضور دارد، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که خارج کردن نام عربستان از لیست ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل، اقدامی غیر انسانی و غیر اخلاقی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، گروه های یمنی به اقدام سازمان ملل در خارج کردن نام ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل به شدت اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش در همین راستا کنگره ملی یمن که در مذاکرات صلح این کشور در کشور کویت حضور دارد، با صدور بیانیه ای اقدام سازمان ملل در خارج کردن نام عربستان از لیست سیاه را محکوم کرد.

در ادامه این بیانیه خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: این اقدام سازمان ملل یک کار غیر انسانی و غیر اخلاقی است.

در همین زمینه و پیش از این نیز دیده بان حقوق بشر این اقدام سازمان ملل را بسیار نگران کننده خوانده بود.

لازم به ذکر است که «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل اخیرا با انتشار گزارشی ائتلاف سعودی متجاوز به یمن را در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار داد. این گزارش با واکنش شدید سعودی ها و خشم آنان مواجه شد. بان کی مون ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را مسئول حمله به اماکن عمومی و شهروندان و کشتار بیش از ۶۰ درصد از کودکان یمنی اعلام کرده بود اما صبح روز سه شنبه به دنبال فرافکنی های رژیم سعودی در سازمان ملل متحد دبیرکل این سازمان ملل نام ائتلاف عربی تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را موقتا از فهرست ناقضان حقوق کودکان حذف کرد.