رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش گفت: ارتش یکی از سالم ترین و پاک دست ترین سازمان های کشور در حوزه مسائل مالی و اقتصادی است.

به گزارش شیعه پرس، همزمان با ۱۵ آذر، روز حسابدار، جلسه هم اندیشی و تقدیر از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) با حضور امیر سرتیپ دوم محمدعلی نوری، رئیس سازمان حسابرسی ارتش و حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش برگزار شد.

حجت الاسلام صنعت پور امیری، در این مراسم با تشکر از زحمات تمامی مسئولان و کارکنان سازمان حسابرسی ارتش، گفت: بحث های مالی، از جمله مباحث لغزنده ای است که اگر آدمی کنترل، مراقبت و ظرفیت لازم را نداشته باشد، موجب لغزش و سقوط انسان خواهد شد.

وی تصریح کرد: برابر آیات نورانی قرآن کریم، عواملی وجود دارد که انسان را از یاد خدا غافل می کند. قرآن کریم مال و فرزند را دو موضوع مهم و دو عنصر غفلت زا می داند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش ادامه داد: خداوند متعال حسابگر و سریع الحساب است و دقت حسابرسی او برابر آیه ۱۶ سوره مبارکه لقمان به گونه ای است که ریزترین و نهان ترین اعمال و رفتار نیک و بد انسان را محاسبه می کند لذا باید همواره مراقب وسوسه شیطان و غفلت از یاد خدا باشیم و با تربیت نفس و پیمودن مسیر درست بندگی، خود را از لغزشگاه ها بویژه در امور مالی محفوظ بداریم و در کارها خدای تعالی را مراقب بدانیم.

صنعت پور در ادامه ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از سالم ترین و پاک دست ترین سازمان های کشور در حوزه مسائل مالی و اقتصادی دانست و افزود: سازمان حسابرسی ارتش در حفظ و تداوم سلامت ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه امور مالی و حفظ اموال عمومی و بیت المال، نقش مهم و اساسی برعهده دارد که ان شاء الله تعالی هر سال شاهد رشد و پویایی بیشتر این سازمان اثربخش باشیم.

بیشتر بخوانید.....
عملیات کربلای چهار، سرنوشت جنگ را تغییر داد

در ادامه این مراسم، امیر سرتیپ دوم نوری با گرامیداشت ۱۵ آذر روز حسابدار، گفت: سازمان حسابرسی ارتش با ایجاد نظام کنترل های داخلی پویا و اطمینان بخش از طریق اجرای حسابرسی عملیاتی و ارزیابی اثربخشی، کارایی، صرفه اقتصادی، اخلاقی و منصفانه بودن فعالیت های صورت گرفته توسط عالی ترین مدیران اجرایی توانسته است، نقش بسزایی در اعتلای ارتش جمهوری اسلامی ایران و اقتدار نیروهای مسلح داشته باشد.

وی افزود: اصلی ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یگان های ارتش اعم از نیروهای زمینی، پدافند، هوایی، دریایی، ستاد ارتش و موسسات انتفاعی و وابسته به ارتش به منظور اعتباردهی به فعالیت ها و اطمینان از صحت و سلامت امور انجام شده می باشد.

امیر نوری در ادامه تصریح کرد: سازمان حسابرسی ارتش علی رغم کمبود نیروی انسانی متخصص، سالانه بیش از ۹۶ یگان و واحد اقتصادی در سطح ارتش را حسابرسی می کند و گزارش های دریافتی را به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به موجب ماده ۵۳ قانون محاسبات عمومی کشور و تبصره یک آن ارائه می کند. همچنین آموزش های لازم در حوزه های مختلف امور مالی را به فرماندهان و متصدیان امر در یگان های ارتش ارائه می کند و نارسایی های موجود را با آموزش های لازم و پیگیری های مستمر به حداقل ممکن کاهش می دهد.

در پایان این مراسم، از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر به عمل آمد.