پاکستان اعلام کرده که موسسات غربی تحت عنوان بنیادهای خیریه را از این کشور اخراج می‌کند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، طی یک هفته گذشته حداقل ۱۸ بیناد خیریه غربی از پاکستان اخراج شده و دولت اسلام‌آباد مجوز فعالیت آن‌ها را تمدید نکرده است.

از جمله بنیادهای خیریه‌ای اخراج شده در پاکستان، بنیاد آمریکایی «گروه شاترد» می‌باشد که طی چند سال گذشته در شهرهای مختلف پاکستان فعالیت داشته اما حال بدلیل عدم تمدید مجوز مجبور به خروج از پاکستان است.

گفته شده حداقل ۲۰ بنیاد غربی دیگر نیز که تحت عنوان موسسه خیریه در پاکستان فعالیت دارند که در آستانه اخراج از این کشور هستند.

روابط میان دولت پاکستان و سازمان‌های غیر دولتی غربی در این کشور از بعد از حمله نیروهای ویژه آمریکایی به اقامتگاه اسامه بن لادن، رهبر پیشین القاعده در سال ۲۰۱۱ در خاک پاکستان دچار افت و خیز شده شد. مقام‌های پاکستان بعد از این عملیات کل کارکنان یک سازمان امدادی به نام سازمان « کودکان را نجات دهید » را از خاک این کشور اخراج کردند، چرا که این گروه را متهم کردند به اینکه با همدستی یک پزشک پاکستانی به نام شکیل آفریدی به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا کمک کردند که اقامتگاه بن لادن را شناسایی کند.

در حال حاضر نیز اگرچه توضیحی در ارتباط با اخراج این نهادهای غیردولتی غربی اعلام نشده اما به نظر می‌رسد اسلام‌آباد نسبت به انجام اقدامات جاسوسی توسط این سازمان‌ها بدبین است.

بیشتر بخوانید.....
ساختمان پلاسکوی تهران فروریخت/ از سرنوشت ۳۰ آتش نشان خبری نیست