برنامه شب شعر قرآن و وحدت با همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر راولپندی پاکستان برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ برنامه شب شعر «قرآن و وحدت» با همکاری خانه فرهنگ جمھوری اسلامی ایران در شھر راولپندی پاکستان برگزار شد. در این محفل ادبی، احسان اکبر، شاعر معروف شهر راولپندی، بلقیس قمر سبزواری از لاهور و علی آقانوری، مسؤول خانه فرهنگ ایران در راولپندی به عنوان میهمان ویژه، شرکت داشتند.

برنامه با خوانش اشعاری از سوی مسؤول شورای هنری پوتهوار آغاز شد و پس از آن ۱۳ تن از شعرا به ترتیب، اشعار خود را با موضوع قرآن و وحدت، قرائت کردند.

در ادامه احسان اکبر، شاعر پاکستانی گفت: صد تأسف بر اینکه دینی که امنیت و سلامتی را تضمین می‌کند را تروریست می‌نامند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات موجود در تفکر مادی و غرب، به مشکلات جهان اسلام پرداخت و در پایان سخنان خود اشعار زیبایی در خصوص وحدت، قرآن و اهل‌ بیت (ع) قرائت کرد.

علی آقانوری، مسئوول خانه فرهنگ کشورمان در راولپندی با بیان سخنان با اشاره به آیات وحدت در قرآن کریم، به وحدت به عنوان یک ضرورت در جهان امروز اشاره کرد و به مشکلات ناشی از عدم وجود آن در میان جامعه مسلمانان پرداختند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قرار داشتن در ایام بیست‌وهفتیمن سالروز رحلت امام خمینی (ره)، به تلاش‌های این شخصیت بزرگ برای فراخواندن مسلمانان به وحدت و نیز انسجام و اتحاد اسلامی برای حفظ عزت مسلمانان و ضربه نخوردن اسلام و قرآن اشاره کرد.