رئیس جمهور روسیه در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مسکو انتظار دارد حجم روابط طرفین در آینده افزایش یابد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در دیدار با «نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتباطات با رژیم اشغالگر قدس برای مسکو دارای اهمیت بالایی است و مسکو انتظار دارد این ارتباطات در آینده افزایش یابد.

بر اساس این گزارش ولادیمیر پوتین در این دیدار در سخنانی اظهار داشت: ما در روسیه برای ارتباط با اسرائیل اهمیت بالایی قائل هستیم؛ این اهمیت فقط به این دلیل نیست که اسرائیل یک کشور محوری در خاورمیانه است بلکه این موضوع به ارتباطات تاریخی میان دو کشور نیز باز می گردد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه عنوان کرد که سفر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه مفید است و همچنین موجب تحکیم روابط مسکو-تل آویو می شود و افزود: شهروندان اسرائیلی که از اتحادیه جماهیر شوروی و روسیه به اسرائیل رفتند، در تحکیم روابط دوجانبه بسیار نقش دارند.

وی در همین راستا تصریح کرد: رهبران دو کشور به صورت دائمی ارتباطات خود را با یکدیگر حفظ می کنند و این امر نشان دهنده سطح بالای روابط میان طرفین است.

از سوی دیگر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از گسترش روابط روسیه و این رژیم حمایت کرد و خطاب به پوتین گفت: این سفر ویژه است؛ زیرا ما بیست و پنجمین سال ازسرگیری روابط دیپلماتیک را جشن می گیریم و با شما درباره توسعه و تحکیم این روابط در ۲۵ سال آینده رایزنی می کنیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد که در برابر طرفین مسائل و مشکلات مشترکی وجود دارد که باید در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

وی در پایان گفت: زبان روسی پلی پویا و زنده است که طرفین را به یکدیگر متصل می کند و از طریق این پل امکان این را داریم که نتایج بزرگی را در آینده کسب کنیم و مبنای آن منافع مشترک و تفاهم باشد.