در پی انفجار روز سه شنبه در استانبول، وزارت خارجه آلمان و انگلیس ضمن هشدار به شهروندان خود در ترکیه از آنها خواستند تا از توصیه های مقام های امنیتی پیروی کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حریت، دو کشور انگلیس و آلمان در پی بمب گذاری انجام شده در شهر استانبول ترکیه، هشدارهایی امنیتی خطاب به شهروندان گردشگر خود که در ترکیه به سر می برند و یا قصد سفر به این کشور دارند صادر کردند.

در بیانیه سفارت انگلیس آمده است: در تاریخ هفتم ژوئن ۲۰۱۶، انفجاری در منطقه «وزنه جیلر» در استانبول رخ داده است. ایستگاه متروی «وزنه جیلر» و خیابان های اطراف آن به همین دلیل بسته شده اند. از توصیه های مقامات امنیتی پیروی کنید.

وزارت خارجه آلمان نیز در اقدامی مشابه، بیانیه ای در همین راستا صادر کرده که در ادامه می خوانیم:

در تاریخ ۷ ژوئن سال ۲۰۱۶، حمله ای در مرکز استانبول رخ داد. رسانه ها پس از رخداد این حادثه اعلام کرده اند که عده ای در اثر این حادثه کشته شده اند. اگر شما در آن منطقه هستید، از توصیه های مقام های امنیتی پیروی کنید.

گفتنی است، انفجار روز سه شنبه یک دستگاه اتومبیل در مرکز استانبول منجر به کشته شدن ۱۱ تن و زخمی شدن ۳۶ تن از شهروندان این کشور شد. بر اساس گزارش های اعلام شده، هفت تن از کشته شدگان پلیس هستند.