کشته شدن یک نظامی سعودی در مرز یمن، تداوم نقض آتش بس از سوی سعودی ها و مزدوران آنها و انهدام یک تانک مزدوران در استان الجوف از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المیادین، یک نظامی سعودی روز سه شنبه در منطقه مرزی «الخوبه» به دست نیروهای یمنی کشته شد. شبکه المیادین گزارش داد که حمله نیروهای یمنی در واکنش به بمباران دو منطقه «حرض» و «میدی» توسط سعودی ها صورت گرفته است.

در همین حال جنگنده های سعودی و مزدوران آنها به نقض آتش بس در یمن ادامه می دهند. یک منبع نظامی از حمله جنگنده های سعودی به منطقه «الجر» در بخش «عبس» استان حجه و بخش «حرف سفیان» در استان عمران خبر داد. جنگنده های سعودی همچنین در آسمان استان های الجوف، صعده و صنعاء به پرواز درآمدند.

منبع مذکور اعلام کرد که جنگنده های سعودی به پرواز در آسمان استان تعز و مناطق الوازعیه، العمری، ذباب، الحنیشیه و عزان ادامه داده و دو حمله را به جبل هیلان در استان مارب انجام دادند.

در همین حال مزدوران سعودی منطقه «حریب نهم» و «وادی ملح» در استان صنعاء را بمباران کردند. یک هواپیمای بدون سرنشین نیز سه حمله را به منطقه حریب نهم انجام داد. مزدوران سعودی همچنین مناطق پراکنده در بخش عسیلان استان شبوه را مورد حمله توپخانه ای و موشکی قرار دادند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی به سمت بخش الزاهر در استان بیضاء را ناکام گذاشتند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین یک تانک متعلق به مزدوران سعودی را در بخش المصلوب استان الجوف منهدم کردند. نیروهای یمنی این تانک را با یک موشک هدایت شونده به صورت مستقیم مورد هدف قرار دادند.