ثبت ۳ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته و پیشروی ارتش در حومه الرقه از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه از ثبت ۳ مورد نقض آتش بس در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است در بیانیه ای اعلام کرد که تمام موارد نقض آتش بس در استان دمشق روی داده است و تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در جوبر، المیدان و عربین را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

مرکز حمیمیم ضمن اشاره به پایدار بودن آتش بس در اغلب مناطق سوریه اعلام کرد که شمار مناطقی که به آتش بس در سوریه پیوسته اند به ۱۳۸ منطقه رسیده و تعداد گروه های مسلحی که به آتش بس اعلام پایبندی کرده اند بدون تغییر ۶۰ گروه باقی مانده است.

مرکز روسی مذکور همچنین اعلام کرد که تروریست های جبهه النصره به تلاش خود برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه ادامه می دهند و گروه های وابسته به آن روز سه شنبه مواضع نیروهای دولتی و واحدهای حمایت مردمی کردها و محلات مسکونی در شهرها و مناطق سوری را علیرغم ماه رمضان بمباران کردند.

بنا بر بیانیه این مرکز تروریست ها شماری از روستاها و مناطق استان های لاذقیه، ادلب، حماه و دمشق را مورد هدف قرار دادند. تروریست ها همچنین عملیات گسترده ای را در حلب اجرا کرده و مناطق پراکنده در این استان را به با استفاده از خمپاره، توپخانه و موشک انداز به مدت طولانی بمباران کردند.

بر اساس بیانیه مرکز حمیمیم تروریست ها به حملات خود به مواضع نیروهای دولتی در مناطق مختلف در حومه حلب ادامه دادند و ارتش سوریه توانست تمام این حملات را سد کرده و به گروه تروریستی جبهه النصره تلفات سنگینی وارد نماید.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سانا به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که نیروهای ارتش سویه توانستند شماری از تروریست ها را در چارچوب عملیات بازپس گیری شهر الرقه که پایگاه اصلی گروه تروریستی داعش در سوریه است، از پای درآورند.

منابع خبری اعلام کردند که ارتش سوریه به پیشروی جدیدی در حومه غربی الرقه دست یافته و در میان حملات هوایی و بمباران گسترده مواضع داعش در این منطقه از سوی جنگنده های روسیه و سوریه بر بخشی از محور الطبقه-الرصافه-اثریا تسلط یافت.