ایران تنها کشوری است که عراق را در مقابل اذناب آمریکا، داعش تنها نگذاشت و همه ایران را به عنوان کشوری مقتدر میشناسند.

 سید مجتبی حیدری: کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی که در اختیار مهر قرار داد، با اشاره به نقش انقلاب اسلامی ایران در حرکت های انقلابی ضد استکبار در منطقه، فتح خرمشهر را سرآغاز تمام پیروزی های انقلابی در کشورهای اسلامی دانست و نوشت برای رسیدن به قله های دیگر باید اقتدار بیشتری داشت که این امر با مقاومت در مقابل خواست استکبار حاصل شده و خرمشهر های دیگر شکل می گیرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

«با فتح خرمشهر تاریخ ورق خورد و دنیا تغییر حالت یافت» این جمله رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای گویای آنست که فتح در برخی از محورها ابعادی فراتر از مرزها دارد و تاریخ ساز است. ساده ترین مثال برای آن سرداران و مستشارانی هستند که به یمن همان فتح تکیه گاه مردم منطقه شده اند؛ فتحی که توانست اقتدار را برای کشور به ارمغان بیاورد.

اما آنچه در خرمشهر رخ داد بسیار جالب است، رژیم بعث عراق خرمشهر را تصرف کرد، صدام با کمک تمام غرب ترانه پیروزی می خواند و در رویای رسیدن به پایتخت بود، امام پیام می دهد؛ دستوری از جانب ایشان برای آزادسازی خرمشهر، فاصله میان آزادی و وضعیتی که سربازان اسلام داشتند یک فاصله ناپیمودنی بود و خدایی که خرمشهر را آزاد کرد!

رابطه ای رمز آلود میان امام و امت و دست خدا که بالای همه دست هاست …

به زبان ساده تر، نیت کن، آستین ها را بالا بزن، قدم ها را استوار بردار، نتیجه اش با خدا، تو در خرمشهر می جنگی اما نتیجه اش را در باب المندب می گیری …

و اینگونه است که امام راحل می فرمایند فتح خرمشهر یک مسئله عادی نبود بلکه ما فوق طبیعت است …

امروز نیز همان فرمول در حال تکرار است، امام امت بچه ها را دور خود جمع کرده و فرمان عملیات را صادر و نتیجه را نیز در همان فرمان معین کرده اند. نصر در محورها و سنگرهای متعدد و این پازل فقط با یک حرکت تکمیل می شود لبیک جوانان خستگی ناپذیر برای سخت ترین جنگ که مغز ها و دل ها را هدف قرار داده و به دنبال تهی کردن جریان اسلام انقلابی و رشد اسلام آمریکایی است.

اما نکته قابل تامل آنست که با توجه به اینکه انقلاب اسلامی در راستای حکومت جهانی ولی عصر است مرز نمی شناسد و خرمشهر ها در داخل و خارج در پیش خواهد بود.

در داخل فتح سنگرهایی که توسط برخی نفوذی ها که به مبارزه با استکبار اعتقادی ندارند، اشغال شده است که به امر علمدار باید در مقابل این جریان ایستاد و دو سنگر اقتصاد و فرهنگ که اولویت اول کشور است و بارها و بارها بر آن تاکید شده است نتیجه اش نیز پیروزی بدون ویرانی که بالعکس همراه با آبادانی است و نجات کشور و مستضعفین را در پی خواهد داشت.

در خارج از کشور نیز سنگرهایی همچون مساله فلسطین که با از بین رفتن قطعی رژیم صهیونیستی در کمتر از بیست و پنج سال به آغوش اسلام باز خواهد گشت یمن، سوریه، عراق، بحرین، حجاز و …خرمشهرهایی هستند که در پیش رو قرار دارند وعده قطعی الهی نیز بسیار روشن است پیروزی و غلبه از آن حزب اللهی هاست.

برای پیمودن این راه میانبرهایی وجود دارد بهترین و سودمندترین آن اقتدار است. افزایش مؤلفه های قدرت در ابعاد گوناگون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نظامی و علمی است و در یک جمله و بیانی ساده تبعیت نکردن از آمریکاست که عظیم ترین جهاد است و نتیجه اش اقتدار روز افزون پرچم اسلام ناب محمدی.

درست در نقطله مقابل آن تفکر لیبرالی و سهل اندیشانه است همانند برخی از احزاب عراقی که تصور می کردند ورود آمریکا به عراق این کشور را به بهشت تبدیل می کند!

و جالب اینکه ایران تنها کشوری است که عراق را در مقابل اذناب آمریکا داعش تنها نگذاشته است و همه ایران را به عنوان کشوری مقتدر می شناسند. اما برای رسیدن به قله های دیگر باید اقتدار بیشتری داشت که با مقاومت در مقابل خواست استکبار حاصل شده و خرمشهر های دیگر شکل می گیرد.