رهبر حزب اتحادیه صهیونیست با اشاره به همکاری تعداد زیادی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، ادامه این همکاری را منوط به حل درگیری با فلسطینی‌ها و همکاری ائتلافی دانست که مورد تهدید ایران است.

به گزارش پرس شیعه؛ اسحاق هرتزوگ رهبر حزب اتحادیه صهیونیست به همکاری تعدادی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اعتراف کرد.

وبگاه شبکه خبری «المیادین» لبنان، هرتزوگ گفته است تعدادی از کشورهای عربی از جمله مصر، اردن، امارات، عربستان سعودی، مغرب، کویت و بحرین با رژیم صهیونیستی همکاری دیپلماتیک دارند.

رهبر معارضان رژیم صهیونیستی در این خصوص افزود، این همکاری مسیر تحول مثبت خود را طی می‌کند، ولی این مسئله به حل درگیری دائمی با فلسطینی‌ها یا حداقل تحقق پیشرفت مهم بستگی دارد تا اعراب بتوانند روابط خود را با ما بهبود بخشند.

هرتزوگ که در کنفراس یهودیان آمریکا سخنرانی می‌کرد، عنوان داشت گروهی از کشورهای عربی که به گفته او «معتدل» هستند، این آمادگی را دارند که برای رسیدن به صلح با رژیم اسرائیل، در مسیر تغییر منطقه‌ای گام بردارند.

رهبر حزب اتحادیه صهیونیست با اشاره به این آمادگی کشورهای عربی، آن را «فرصتی استثنائی» دانست.

هرتزوگ در مورد «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهور مصر گفت که وی رهبری است شجاع و تمایل خود به ادامه این روند همکاری با رژیم صهیونیستی را نشان داده است.

این مقام صهیونیستی همچنین این موضوع را به مصر محدود نکرد و گفت که رهبران سنی عرب امروز نسبت به اسرائیل حساسیت کمتری دارند و بیشترشان جوانانی شجاع هستند و آماده‌اند با اسرائیل وارد هر ماجراجویی شوند که در خدمت منافع ملی آن‌هاست.

هرتزوگ ادامه داد که این مسئله مربوط به صف‌بندی منطقه‌ای جدید است که می‌خواهد نفرت و خشونتی که در منطقه منتشر یافته است را از بین ببرد و همچنین به ائتلافی بستگی دارد که از طرف ایران تهدید می‌شود.

از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیستی از برپایی نشستی در پایان هفته گذشته خبر دادند که نمایندگان و مسؤولان صهیونیستی و مقامات پارلمانی عربی برای بررسی پروژه‌های آبی، کشاورزی، غذائی و انرژی‌های تجدید پذیر در ژنو دور هم جمع شده بودند.