شهردار مسلمان لندن که به‌تازگی به‌عنوان شهردار مسلمان پایتخت انگلیس انتخاب شده، در نظر دارد مراسم‌ سنتی افطار ماه مبارک رمضان را در سراسر شهر در کنیسه‌ها، کلیساها و مساجد برگزار کند.

به گزارش پرس شیعه؛ صادق خان پس از پیروزی چشمگیر خود در انتخابات ماه گذشته و تبدیل شدن به اولین شهردار یک شهر بزرگ اروپا، به عنوان نماد شکیبایی و تنوع فرهنگی شناخته شده است.

وی عنوان کرده که ماه رمضان بهترین فرصت برای از بین بردن سوءظن‌ها و تصورات نادرست در مورد اسلام است.وی گفته که در نظر دارد مراسم‌ سنتی افطار ماه مبارک رمضان را در سراسر شهر در کنیسه‌ها، کلیساها و مساجد برگزار کند.

صادق خان گفت: در شهری مانند لندن که صدها سال است جایگاه تبادل آزادانه عقاید و فرهنگ‌ها بوده، اکثر مردم کسانی را (در محل کار یا در میان دوستانشان) می‌شناسند که ماه رمضان را روزه می‌گیرند.

شهردار لندن افزود: من دوستانی داشته‌ام که به نشانه همبستگی روزه می‌گرفتند، معمولاً تمام روز را روزه نمی‌گرفتند اما حرکتشان بسیار محبت‌آمیز بود.

خان همچنین گفت: در این ماه رمضان برنامه کاری شلوغی دارم. رفراندوم اتحادیه اروپا نزدیک است و شاید بسیار مجبور شوم که روزه خود را تنها با آب در محل برنامه‌ها و جلسات باز کنم اما این تغییری در عملکردم ایجاد نمی‌کند. همه اینها جزئی از فریضه روزه‌داری است.

وی افزود: بسیار قابل توجه است که بدانید بدن شما بیش از آنچه فکر می‌کنید توانایی مقاومت دارد.