مدرسه قرآنی امام علی (ع) به همت دارالقرآن آستان مقدس امام حسین (ع) افتتاح شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مدرسه قرآنی امام علی (ع) به همت دار القرآن آستان مقدس امام حسین(ع) در منطقه الحر الصغیر شهر کربلا افتتاح شد.

این مدرسه قرآنی با هدف تربیت نسلی علمی و آگاه به فرهنگ قرآن تأسیس شده و پذیرای زنان و مردان علاقه‌مند به قرآن خواهد بود.

سیدجعفر الموسوی، تولیت آستان مقدس حسینی و جمعی از شخصیت‌های دینی در مراسم افتتاحیه مدرسه قرآنی امام علی(ع) در منطقه «الحر الصغیر» شهر کربلا حضور داشتند.

علی عبود الطایی، مسؤول شعبه آموزش قرآن وابسته به آستان مقدس حسینی، در این باره گفت: این مدرسه قرآنی یکی از مدارس نوینی به‌شمار می‌رود که بر اساس طراحی‌هایی مدرن و با نظارت آستان مقدس امام حسین(ع) تأسیس شده است.

وی تصریح کرد: مدرسه قرآنی امام علی(ع) از دو طبقه تشکیل شده که نمازخانه، اطلاعات و رستوران در طبقه نخست قرار دارند و کلاس‌ها و اتاق مدیریت این مدرسه نیز در طبقه دوم واقع شده‌ است.

علی عبود الطایی اظهار داشت: در مدرسه قرآنی امام علی(ع)، دروسی در زمینه آموزش حفظ، تلاوت و قواعد تجوید به علاقه‌مندان آموزش خواهد داد و جلسات ختم قرآن نیز در این مدرسه برگزار خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: توافقی با «سیدأحمد الصافی»، مدیر مدرسه امام حسین(ع) صورت گرفته که برخی از دروس فقهی و اعتقادی نیز از سوی پرسنل متخصص آن مدرسه برای زنان و مردان علاقمند عضو این مرکز آموزش داده شود.