سخنگوی نیروهای بسیج مردمی با دعوت از نهادهای حقوق بشری به سفر به عراق و مشاهده وضعیت پناهندگان از نزدیک، از آن‌ها خواست تا تحت تأثیر رسانه‌های نزدیک به تروریست‌های داعش قرار نگیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ کریم النوری، سخنگوی بسیج مردمی عراق با رد هر گونه نقض حقوق پناهندگان، از سازمان‌های بین‌المللی خواست تا به این کشور سفر کنند.

وی تأکید کرد: نیروهای بسیج مردمی حفاظت از بیش از ۷۰۰۰ پناهنده را در مناطق العامریه در فلوجه بر عهده دارند و این پناهنده‌ها در امنیت کامل به سر می‌برند.

کریم النوری ادامه داد: سازمان ملل بیانیه‌ای را در باره تجاوز به حقوق پناهندگان منتشر کرده و در آن آمده است که تاکنون نمی‌توانیم بروز هیچ گونه تجاوزی به حقوق پناهندگان را تأیید کنیم.

سخنگوی بسیج مردمی گفت: از تمام سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم تا هیأت‌های خود را برای بررسی اوضاع پناهندگان به اردوگاهها اعزام و دروغ بودن تبلیغات رسانه‌ها را مشاهده کنند.

همراه با آغاز عملیات و پیشروی نیروهای عراقی در محورهای مختلف شهر الفلوجه، رسانه‌هایی چون الجزیره و العربیه و دیگر رسانه‌های جریان سعودی، شروع به تبلیغات علیه نیروهای الحشدالشعبی کرده‌اند و سعی دارند درگیری فلوجه را درگیری شیعه و سنی جلوه دهند.