مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: متاسفانه در برخی کشورهای اسلامی قرآن جنبه تشریفاتی پیدا کرده است و به رعایت تجوید و صوت اهتمام ورزیده می شود ولی نسبت به عمل کردن به دستورات آن غفلت می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت استان قم که در محل دائمی نمایشگاه های استان قم برگزار شد، با بیان اینکه خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قرآن جایگاه واقعی خود را در کشور بدست آورده است، اظهار کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب حتی در برخی اوقات بیش از چهار ساعت برای محافل قرآنی وقت می گذارند نشان از اهمیت و توجه به جایگاه قرآن است.

وی با بیان این که البته در کشور ما باید بهایش بیشتری به قرآن داده شود، تصریح کرد: متاسفانه در برخی کشورهای اسلامی قرآن جنبه تشریفاتی پیدا کرده است و به رعایت تجوید و صوت اهتمام ورزیده می شود ولی نسبت به عمل کردن به دستورات آن غفلت می شود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان این که خدا نکند ما دچار ظاهرسازی قرآن شویم، افزود: مهجوریت قرآن یعنی اینکه قرآن در یک جامعه دینی کم فروغ گردد و به دستورات آن عمل نشود.

وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی که یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب محسوب می شود، تصریح کرد: دو منبع مهم برای سبک زندگی اسلامی وجود دارد که نخستین آن قرآن و دیگری عترت است که ما نباید از آنها غافل شویم.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: این دو منبع مکمل یکدیگر هستند و امکان ندارد ما از عترت سخن بگوییم ولی از قرآن سخن به میان نیاید.

وی با بیان این که ماه رمضان ماه خود سازی است، خاطرنشان کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای بهره گیری از دستورات قرآنی است و ما باید در این ماه تدبر بیشتری در قرآن داشته و باید توجه داشته باشیم جامعه ای که مردم آن به عبادات بها دهند همه بخش های آن دینی خواهد شد.