مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه اعلام کرد تروریست ها ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۷ بار آتش بس در این کشور را نقض کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه از ثبت ۷ مورد نقض آتش بس در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. بنا بر اعلام این مرکز تمام موارد نقض آتش بس در حومه دمشق به وقوع پیوسته است.

این مرکز که مقر آن در پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه واقع است اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه و شماری از محلات دمشق را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

مرکز حمیمیم در بیانیه خود تصریح کرد که گروه تروریستی جبهه النصره همچنان به اقدامات خود برای ناکام گذاشتن آتش بس ادامه می دهد و تروریست های این گروه شماری از مناطق در حومه ادلب، لاذقیه، حماه و دمشق را بمباران کردند.

بنا بر اعلام این مرکز ۱۶۰ عنصر تروریستی جبهه النصره به منظور تقویت گروه های تروریستی در منطقه حلب از مرزهای ترکیه در حومه ادلب به سمت سوریه عبور کردند.

این مرکز روسی همچنین از تداوم مقابله ارتش سوریه با تلاش تروریست های جبهه النصره برای یورش به مواضع آنها در شماری از محلات حلب خبر داد. به گفته این مرکز بمباران تروریست ها نه تنها مواضع ارتش سوریه بلکه محلات مسکونی را نیز هدف قرار می دهد و به کشته شدن ۲۳ غیرنظامی و زخمی شدن ۴۷ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته منجر شده است.

مرکز حمیمیم با اشاره به پایدار بودن آتش بس در بیشتر مناطق سوریه اعلام کرد شمار مناطقی که به آتش بس در این کشور پیوسته اند به ۱۳۲ منطقه رسیده است.

از سوی دیگر ارتش سوریه با توپخانه سنگین به خمپاره اندازهای داعش که به محله هرابش در دیرالزور حمله کرده بود پاسخ داد و آنها را مورد اصابت دقیق خود قرار داد. ارتش سوریه همچنین یک نفربر گروهک تروریستی جبهه النصره را در تل الضبعه در حومه غربی دمشق مورد هدف قرار داد و تعدادی از اعضای این گروهک تروریستی را به هلاکت رساند.