ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال عملیات شب گذشته فلسطینی ها در تل آویو منطقه یطا در جنوب الخلیل را منطقه بسته نظامی اعلام کرد و به سوی منازل فلسطینی ها حمله ور شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، منابع فلسطینی اعلام کردند: ارتش رژیم صهیونیستی منطقه یطا در جنوب الخلیل در کرانه باختری را منطقه نظامی بسته اعلام کرده و بر تعداد نظامیان خود در اطراف آن افزوده است.

منابع محلی بیان کردند: ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز به شهر یطا یورش برده است و اقدام به بازرسی منازل زیادی از جمله منازل عاملان عملیات ضد صهیونیستی کرده است.

بر اساس گزارش ها نظامیان اشغالگر در عملیات یورش از بولدزر استفاده کردن و دهها نظامی به منزل محمد احمد موسی مخامره و خالد محمد موسی مخامره یورش برده اند.

این منابع از بازداشت شماری از فلسطینی ها خبر دادند و اعلام کردند: نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به منازل یورش می برند و آنها را مورد بازرسی قرار می دهند.

بر اساس گزارش ها صهیونیستها همه ورودی های یطا را بسته اند و مانع از ورود و خروج فلسطینی ها به آن می شوند.

منابع محلی از استفاده صهیونیستها از هواپیمای بدون سرنشین کوچک در عملیات یورش خبر می دهند.

بر اساس گزارش منابع فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی منزل شهید مروان القواسمی را نیز بازرسی کردند.

لوبا السمر سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در تیراندازی در نزدیکی بازار تجاری در تل آویو سه نفر کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شده اند که در میان زخمی شدگان حال دو تن بسیار وخیم است. دو فلسطینی عامل این تیراندازی زخمی شده اند و تلاش برای یافتن فرد سوم که از مکان فرار کرده است ادامه دارد.

همزمان برخی منابع از اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در خیابان های تل آویو و بالا بردن سطح هشدار در اراضی فلسطینی خبر دادند و اعلام کردند: ارتش رژیم صهیونیستی آماده یورش به روستای این دو جوان در الخلیل می شود.

لغو مجوز فلسطینی ها پس از عملیات شب گذشته تل آویو

رژیم صهیونیستی صبح امروز پنجشنبه به دنبال عملیات ضد صهیونیستی فلسطینی ها در تل آویو ۸۳ هزار مجوزی که به فلسطینی ها برای ورود به اراضی فلسطین اشغالی به مناسبت ماه رمضان داده بود را لغو کرد.

منابع وابسته به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: همه مجوزهایی که به مناسبت ماه رمضان داده شده لغو شد که در میان آنها مجوزهای مربوط به دیدار های خانوادگی از کرانه باختری نیز وجود دارد.

عملیات نفوذ بزرگ به سامانه امنیتی رژیم صهیونیستی

واصف عریقات کارشناس نظامی فلسطینی با اشاره به عملیات شب گذشته فلسطینی ها در تل آویو گفت: این عملیات نفوذ بزرگ به سامانه امنیتی رژیم صهیونیستی بود.

وی افزود: این عملیات شکنندگی و ضعف سامانه امنیتی این رژیم را آشکار کرد.

عریقات تاکید کرد: ما در برابر یک عملیات حرفه ای قرار داریم.شواهد حاکی است که عاملان این عملیات آنچه که طراحی کرده بودند را با اقتدار اجرا کردند و با انتخاب هدف در نزدیکی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، ضربه دردناکی به صهیونیستها زدند.

از سوی دیگر رون بنیشای تحلیلگر روزنامه یدیعوت آحارونوت گفت: عملیات هایی مشابه آن در هفته های آینده رخ خواهد داد.سئوال اینجاست که چگونه عاملان موفق به ورود به تل آویو شدند و چه طرفهایی به آنها کمک کردند؟

الون بن دیویدت خبرنگار نظامی کانال دهم رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: مسئولان امنیتی دشوار بتوانند فلسطینی ها را متهم کنند زیرا عاملان این عملیات فعالیت سیاسی یا امنیتی قبلی نداشته اند.

جهاد اسلامی:عملیات تل آویو شکنندگی صهیونیستها را نشان داد

داود شهاب سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین گفت: هر که به کاهش و افول انتفاضه دلبسته است سخت در اشتباه است.

وی افزود: ملت ما به انتفاضه ادامه خواهد داد و از حق خود تا پایان اشغال و بازپس گیری کامل خاک فلسطین دفاع خواهد کرد.

سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: عملیات تل آویو شکنندگی امنیت اسرائیل را نشان داد و این واکنش طبیعی به جنایات اشغالگران است.

همسویی اولاند با صهیونیستها

در همین حال فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه ضمن محکوم کردن این تیراندازی با مسئولان رژیم صهیونیستی همسویی کرد و از حمایت پاریس در آنچه وی جنگ ضد تروریسم خواند سخن گفت.

در تیراندازی شامگاه چهارشنبه در مرکز تل آویو دست کم ۴ صهیونیست کشته و شماری دیگر زخمی شدند. منابع رسانه ای از دستگیری دو عامل این تیراندازی که در مرکز تل آویو به وقوع پیوست خبر دادند.خالد موسى محمد شحاده مخامره» و «محمد أحمد موسى شحاده مخامره» از شهر یطا در جنوب الخلیل عملیات شب گذشته را در تل آویو انجام دادند.

بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از سرزمین های اشغالی، چهار صهیونیست کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده اند.

تحلیل روزنامه صهیونیستی از عملیات ضد صهیونیستی شب گذشته

روزنامه صهیونیستی هارتص در گزارشی با اشاره به عملیات ضد صهیونیستی شب گذشته تل آویو اعلام کرد: برخی فکر می کردند که عملیات ترورریستی را پشت سر گذاشته ایم اما عملیات تیراندازی در قلب تل آویو ثابت کرد که ما اشتباه کرده ایم.

این رسانه نوشت: این عملات آزمون دشوار برای آویگدور لیبرمن است.سلاحی که در این عملیات تیراندازی استفاده شده ، بومی و به نام مارلو است.

موضع وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از بازدید از مکان وقوع عملیات ضدصهیونیستی گفت: ارتش با شدت و سرعت از زمان وقوع عملیات عمل می کند.ما اقداماتی متناسب وضع اتخاذ خواهیم کرد اکنون زمان حرف زدن نیست.