نخست وزیر هند با سخنرانی در کنگره آمریکا خواستار افزایش سطح همکاریهای تجاری و استراتژیک هند با آمریکا شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه پاکستان، نارندرا مودی که در روزهای اخیر به واشنگتن سفر کرده است در سخنرانی خود در کنگره آمریکا اعلام کرد: هند به عنوان یکی از متحدان منطقه ای آمریکا در جنوب آسیا همکاریهای استراتژیکی با واشنگتن دارد و سطح این همکاریها نیز در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: در یک دهه اخیر سطح مبادلات تجاری ما به میلیارد دلار افزایش یافته است. در آینده نزدیک شاهد افزایش همکاری شرکتهای تجاری آمریکا در هند خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: با امضای توافقنامه هسته ای بین هند و آمریکا روابط دو کشور وارد مرحله ای جدید شد. دهلی نو و واشنگتن متحدان دفاعی هستند و رزمایش های دفاعی زیادی با کمک همدیگر برگزار کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: چین و پاکستان در صدد هستند قدرت را در منطقه بدست گیرند، در این میان دهلی نو و واشنگتن می توانند با همکاری هم قدرت را در منطقه در دست داشته باشند.

لازم به ذکر است نارندرا مودی در روزهای اخیر به واشنگتن سفر کرده است و پس از اتمام سفرش در آمریکا به مکزیک سفر خواهد داشت. آمریکا در اقدامی ۲۰۰ شی گرانبها را به پاس ورود نارندرا مودی به واشنگتن به دولت هند بازگرداند.