شوکت عزیز گفت: پرویز مشرف رئیس جمهور اسبق پاکستان خواستار برگشت دوباره نواز شریف به پاکستان نبود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، «شوکت عزیز» نخست وزیر اسبق پاکستان در گفتگو با شبکه تلویزیونی «جیو نیوز»، گفت: «پرویز مشرف» رئیس جمهور اسبق پاکستان و «بینظیر بوتو» نخست وزیر فقید پاکستان خواستار برگشت «نواز شریف» نخست وزیر حال حاضر پاکستان به کشور نبودند.

وی در ادامه افزود: پرویز مشرف در سال ۲۰۰۷ میلادی می خواست خود رئیس جمهور پاکستان بماند و بینظیر بوتو نیز به سمت نخست وزیری برسد.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت آمریکا و عربستان سعودی در کودتای سال ۱۹۹۹ در پاکستان توسط ژنرال «پرویز مشرف» تلاش می کردند صدمه ای به نواز شریف نرسد و جان وی به خطر نیافتد.

لازم به ذکر است در سال ۱۹۹۹ میلادی ژنرال «پرویز مشرف» رئیس حمهور و فرمانده اسبق ارتش پاکستان با کودتای نظامی حکومت «نواز شریف» نخست وزیر وقت پاکستان را بر انداخت و خود به مقام ریاست جمهوری این کشور رسید.

قبل از برگزاری انتخابات سال ۲۰۰۸ در پاکستان «بینظیر بوتو» نخست وزیر سابق پاکستان در شهر «راولپندی» مورد حمله تروریستی قرار گرفت و کشته شد. پس از این واقعه حزب مردم به رهبری «آصف علی زرداری» همسر بینظیر بوتو به مقام ریاست جمهوری پاکستان رسید و حزب مردم در انتخابات سال ۲۰۰۸ به پیروزی رسید.