وزیر دفاع روسیه با اشاره به بحران های خاورمیانه و نزدیکی مرزهای این کشور به افغانستان از ضرورت توجه مسکو به تهدیدهای تروریستی سخن گفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایتارتاس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه که برای سفری رسمی در ترکمنستان به سر می برد، در دیدار با «قربانقلی بردی محمدف» رئیس جمهوری این کشور گفت: مسکو نمی تواند تهدیدات تروریستی برخاسته از کشورهای سوریه، لیبی و عراق را نادیده بگیرد.

وی ادامه داد: در عین حال که تهدیدهای دنیای امروز را درک می کنیم راهی جز صحبت درباره آن نداریم. این تروریسم بین المللی است که به دغدغه همه تبدیل شده به ویژه وقتی (به لحاظ جغرافیایی) در منطقه ای نزدیک به افغانستان قرار داشته باشیم.

به گفته شویگو، آنچه که در سوریه، لیبی و عراق اتفاق می افتد تهدیداتی است که نمی توان نادیده گرفت و به همین دلیل است که باید جدی ترین توجهات را به آنها داشت و این دقیقا همان کاری است که روسیه انجام می دهد.

علاوه بر این شویگو رئیس جمهوری ترکمنستان را در جریان جزئیات عملیات نظامی روس ها در سوریه قرار داد و از عشق آباد به عنوان شریک استراتژیک مسکو در حوزه های اقتصادی و فرهنگی نام برد.