برخی از سیاستمداران پاکستانی به شدت از افزایش سرمایه گذاری های هند در بخش های زیربنایی افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «جمهور»، برخی از سیاستمداران پاکستانی به شدت از افزایش سرمایه گذاری های هند در بخش های زیربنایی افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری جمهور به نقل از رادیو کلید؛ روزنامه پاکستانی موسوم به «آبزرور» در تازه ترین شماره خود در این مورد در مطلبی نوشته است که هند با افزایش نفوذ در افغانستان علیه منافع ملی اسلام آباد اقدام خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که اگر سیاستمداران پاکستانی از خواب بیدار نشوند و برای مهار نفوذ هند در افغانستان و استراتژی این کشور برای صلح منطقه اقدامی نکنند، میدان سیاست را به هند خواهند باخت.

در ادامه این گزارش آمده است، هند با اجرای پروژه‌های زیر بنایی مانند سد «سلما» سد دوستی هند و افغانستان تلاش می کند در افغانستان نفوذ کرده و از این طریق علیه منافع دولت اسلام آباد اقدام کند.

این روزنامه تاکید کرده است که علاوه بر سد سلما در ولایت هرات، سدهای دیگری نیز به کمک بانک جهانی و مهندسان هندی قرار است روی رودخانه کابل و سایر رودخانه های افغانستان ساخته شود که در صورت عملی شدن این برنامه ها پاکستان در آینده مجبور خواهد شد که از افغانستان برق خریداری کند.

این در حالیست که پاکستان پیش از این نیز از ایجاد کنسولگری های هند در برخی از ولایات افغانستان اظهار نگرانی کرده است.