مجلس نمایندگان ایتالیا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، انکار هولوکاست یک جرم و یک تبعیض نژادی در قبال یهودیان محسوب خواهد شد و علاوه بر جریمه نقدی تا ۶ سال حبس برای آن در نظر گرفته می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مجلس نمایندگان ایتالیا با ۲۳۷ رای موافق و ۵ رای مخالف و ۱۰۲ رای ممتنع، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن تکذیب و نفی هولوکاست یک جرم محسوب شده و برای متخلفان از ۲ تا ۶ سال حبس و ۶ هزار یورو جریمه در نظر گرفته شده است.

با تصویب این قانون، یک جرم جدید وارد قوانین ایتالیا شد که از این پس با افرادی که در ایتالیا به تبلیغات و انکار هولوکاست می پردازند، برخورد قانونی خواهد می شود. جرم انکار هولوکاست در ایتالیا همانند قانون تبعیض نژادی، نسل کشی و جرایم علیه بشریت شناخته شده است.

‘کیارا گریبائودو’ نایب رییس گروه حزب دمکرات ها در پارلمان ایتالیا گفت: با تصویب این قانون پارلمان ایتالیا قصد مبارزه با نوع جدید نژادپرستی و ضد یهودیگری را دارد. این جرم جدید در کشورهای فرانسه، آلمان، اتریش، بلژیک، سوئد، سوئیس، لهستان، رومانی، اسلوواکی، جمهوری چک، کانادا و استرالیا نیز وجود دارد.

وی افزود: ما تصمیم گرفتیم ماده ۳ قانون مورخ ۱۳ اکتبر ۱۹۷۵ را در خصوص تبعیض نژادی اصلاح کرده و جرم انکار هولوکاست را در آن درج کنیم.